Manisa Haberleri

4 AYLIK BEBEĞE KALÇA ÇIKIĞI AMELİYATI

Haber 01.02.2014 10:39 Cumartesi
Ordu’nun Fatsa ilçesinde 4 aylıkken ameliyat masasına yatmak zorunda kalan minik Elif Sude, başarılı geçen operasyonla doğumsal bir hastalık olan kalça çıkığından kurtuldu.
Elif Sude Bebek, 4 ay önce Ünye’de kalça çıkığı hastalığıyla dünyaya geldi. 3 ay boyunca ayağı sargıda kaldı. Elif Sude’nin tedavisi için çare arayan aile, Özel Avrasya Medi-Tech Hastanesi’ne başvurdu. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Okyar Altaş tarafından tedavi altına alınan Elif Sude’ye cerrahi müdahale kararı verildi. Doğuştan kalça çıkığı (DKÇ) eğitici eğitmeni Opr. Dr. Okyar Altaş tarafından ameliyata alınan Elif, başarılı geçen operasyon sonucu kalça çıkığı hastalığını yendi.
Operasyon hakkında bilgi veren Opr. Dr. Okyar Altaş, “Elif Sude bundan sonraki hayatını normal bir insan gibi sürdürebilecek. Kalça çıkığı olan bebeklerimize ne kadar erken müdahale edilebilirse sakat kalma riski o oranda azalıyor. Çok şükür ki; Elif Sude’nin hastalığının ilerdeki yaşamında oluşabilecek kalıcı hasara müdahale ettik” dedi.