Manisa Haberleri

DENETİM KOMİSYONU TAVŞANLI’DA

Haber 01.02.2014 10:59 Cumartesi
Beş kişiden oluşan İl Özel İdaresi Denetim Komisyonu Tavşanlı’ya gelerek incelemelerde bulundu. Komisyon Başkanı Remzi Günay, görevlerinin hesap gider ve gelirlerini incelemek olduğunu söyleyerek “Şubat ayında da Özel İdare birimlerini denetleyerek çalışmalarımızı tamamlayacağız“ dedi.
İl Özel İdaresi Denetim Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor. Beş kişiden oluşan komisyon Tavşanlı’ya gelerek İlçe Özel İdare Müdürlüğü’nde denetim yaptı. Meclis’te gizli oylama ile belirlenen komisyon üyeleri Şubat ayı çalışmalarını da tamamlayarak Mart ayında İl Genel Meclis Başkanı’na rapor sunacak. Komisyon Başkanı Remzi Günay, tüm ilçelerde denetimlerin tamamlandığını ve son olarak Tavşanlı’ya geldiklerini belirterek Özel İdare Müdürü Necati Derin’e kendileriyle yakından ilgilendiği için teşekkür etti.
Günay, “Tavşanlı’da Denetim Komisyonu olarak incelemelerde bulunduk. Denetim Komisyonları 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu 17. maddesi gereğince en az 3 en fazla 5 üye ile oluşturuluyor. Bir önce ki yılın gelir giderleri ve hesaplarını inceleyerek hazırladığımız raporla Mart ayında meclis başkanına sunuyoruz. Bugün 5 üyemizle birlikte Tavşanlı ilçemizdeyiz. Geçtiğimiz günlerde diğer ilçelerimizi ziyaret etmiştik. Şubat ayında da İl Özel İdaresi’nin birimlerini inceleyerek çalışmalarımızı tamamlayacağız. Burada bizlerle yakından ilgilenen İlçe Özel İdare Müdürümüz Necati Derin ve personeline teşekkür ediyorum“ şeklinde konuştu.
Bu arada Denetim Komisyonu Başkanı Remzi Günay ve üyeler ilçe kaymakamı Numan Hatipoğlu’nuda ziyaret etti. İlçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi edinen komisyon üyeleri kaymakam Hatipoğlu’na başarılar dileyerek ilçeden ayrıldı.
Diğer taraftan Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu’da komisyon üyelerine başarılar dileyerek, “İl Genel Meclisimizin değerli üyelerini ilçemizde görmekten memnunuz. Yerel yönetimlerin bir ayağı olan meclisimiz kamu çalışmalarında önemli görevler üstleniyor. Yatırımların yerinde yapılıp yapılmadığının denetlenmesi de önemlidir. Bu bağlamda arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum“ diye konuştu. (İÖ-EFE)