Manisa Haberleri

BAYBURT’TA İHH YARDIM KONVOYU

Haber 01.02.2014 11:13 Cumartesi
İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde Bayburt’taki bazı sivil toplum kuruluşları Suriye için yardım kampanyası başlattı.
STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında konu ile ilgili bilgi veren Memur-Sen Bayburt Şubesi Başkanı Fikret Özbey, “İnancıyla zulme uğrayan, aç ve açık kalan Suriye halkı için Bayburt’ta başlatmış olduğumuz bu yardım kampanyasına Bayburt’taki tüm kuruluşların, siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin, Bayburt'un hayırsever halkının candan destek verdiğini biliyoruz ve yardımlarını bekliyoruz” dedi.
Kampanyanın sadece bir yardım olarak görülmemesi gerektiğini, aynı zamanda komşuluk hukunun bir gereği olduğunu söyleyen Özbey, “Kadirşinas halkımız her akşam aç uyuyan ve soğuktan donarak ölen Suriyeli kardeşlerimizin umudu olduğunu unutmamalıdır. Suriye’de, başta çocuklar olmak üzere, kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri için Bayburt’taki birçok sivil toplum örgütü, siyasi partiler ve Bayburt halkının destek ve teşvikleri bu kampanyayı başlatmamıza sebep olmuştur” diye konuştu.
Kampanyanın Valilik oluruyla il genelinde ayni yardım olarak devam ettiğini ve 3 ay boyunca süreceğini belirten Özbey, kampanyaya katkı sunacak kişilerin yardımlarını Bayburt Belediyesi önünde bulunan İHH amblemli araca makbuz karşılığı bırakmalarının yeterli olacağını kaydetti.