Manisa Haberleri

BURSA KENT KONSEYİ, ‘KÜLTÜR SANAT HAFTASI’NA HAZIRLANIYOR

Haber 01.02.2014 11:38 Cumartesi
Bursa Kent Konseyi (BKK), Kültür Sanat Çalışma Grubu gönüllülerin katkılarıyla 17-22 Şubat tarihleri arasında ‘Kültür Sanat Haftası’ düzenliyor.
Kurulduğu günden bu yana herkes ve her kesim tarafından ilgi gören, her ay birçok programa imza atan Bursa Kent Konseyi, şehrin kültür ve sanat hayatına daha geniş kitlelerin katılabilmesi için yeni bir projeyi daha başlatıyor. BKK Kültür Sanat Çalışma Grubu katılımcıların katkılarıyla 17-22 Şubat 2014 tarihleri arasında ‘Kültür Sanat Haftası’ programını başlatacak olan Kent Konseyi, tarihi ve kültürel sanatlarla ve bu sanatlara gönül vermiş insanları Bursalılarla buluşturuyor. Ebru, tezhip, çini, rölyef, takı, filografi, minyatür, bakır, dokuma, koza, kaligrafi ve deri tasarımı başlıklarının ele alınacağı program, bir hafta boyunca Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde yapılıyor.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, 4 Meclis, 30 Çalışma Grubu ve yüzlerce gönüllü katılımcıyla beraber ülkeye, şehre ve topluma faydalı çalışmalara imza attıklarını söyledi. Pala, “Gönüllülerimizle birlikte şehrin kültür sanat hayatına katkıda bulunmaya, insanları sosyal hayatın içerisine daha fazla çekmeye çalışıyoruz. Resim sergileri, konserler, toplantılar, paneller gibi birçok faaliyetle bunu başardık. 17-22 Şubat tarihleri arasında da gönüllülük bilinciyle ‘Kültür Sanat Haftası’ başlatıyoruz. Organize eden, düzenleyen, katılan, konuşan herkes gönüllü katılımcılarımızdan oluşuyor. Bursalıları unutulmuş sanatlar hakkında bilgilendirmeyi, bu sanatlara gönül vermiş insanları desteklemeyi hedefliyoruz. Tüm Bursalıları bir hafta sürecek olan çalışmalara davet ediyoruz” dedi.