Manisa Haberleri

AK PARTİ GİRESUN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI

Haber 01.02.2014 12:28 Cumartesi
AK Parti’nin Giresun’da dün akşam açıklanan ilçe belediye başkan adayları arasında görevdeki üç belediye başkanının yeniden aday gösterilmemesi dikkat çekti. 2 dönem başkanlık yapan Bulancak Belediye Başkanı Kadri Aydın ile Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu listede yer almadı. Aydın’ın yerine bir önceki seçimde Saadet Partisi saflarında yer alan Recep Yakar, Melikoğlu’nun yerine ise ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek aday olan Avukat Tolga Erener gösterildi.
Piraziz’de Başkan Hasan Şenel’in vefatı sonrasında belediye meclisi tarafından başkan seçilen Cafer Mavi’nin yerine de Hayri Özdemir AK Parti adayı oldu.
Sonucu merakla beklenen ilçelerden birisi de Keşap’tı. Keşap’da daha önce başkanlık görevi yapan sonra da Özel İdare Genel Sekreteri olan Mehmet Emür aday gösterildi.
Diğer ilçelerde de adaylar şu şekilde belirlendi:
“Eynesil’de Coşkun Somuncuoğlu, Yağlıdere’de Abdurahman Kırhasanoğlu, Şebinkarahisar’da Şahin Yılancı, Dereli’de Zeki Şenlikoğlu , Epiye’de Erol Mustafa Karadere ,Tirebolu’da Abdullah Karabıçak,Alucra’da Asım Kaymakçı,Çamoluk’ta Savaş Akarçeşme, Çanakçı’da Tuncay Kasım, Doğankent’te Nurettin Günay, Güce’de Aytekin Geçgel aday olan isimler oldu.
Açıklanan adaylara yönelik ilk değerlendirmeyi ise AK Parti İl Başkanı Hasan Aydın yaptı.
Aydın “Bütün aday adaylarımız hepsi bir birinden değerli isimlerdir. Hepsi de adaylığa layık olan isimlerdir. Ancak sadece birisi aday olacaktı. Bunlar içerisinde aday olamayan belediye başkanlarımızda var. Ancak şunu ifade etmek gerekir ki hiçbir şeyin sonu değildir. Ben milletvekili oldum. İkinci dönem aday olmadım. Bugün ise il başkanı oldum.Dolayısıyla bütün adaylarımızı kutluyorum. Aday belirlemede kamuoyu anketleri önemli bir kriter olmuştur. Bunun yanı sıra elbette ilçe, il teşkilatlarının yanı sıra milletvekili görüşleri yer almıştır. Fakat en önemli unsur kamuoyu anketleridir. Bu doğrultuda bazı ilçelerde defalarca kamuoyu anketleri yapılmıştır. Bütün adaylarımızı kutluyorum. Yeniden aday olamayan belediye başkanlarımıza da teşekkür ediyoruz ve bilmelerini istiyoruz ki hiç bir şeyin sonu değildir” dedi.