Manisa Haberleri

KARTEPE EMITT’TEN DÜNYAYA AÇILIYOR

Haber 01.02.2014 12:34 Cumartesi
Turizm profesyonellerinin uluslararası buluşma platformu Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi'nde Perşembe günü 18. kez kapılarını açtı. Dünyanın 5. Büyük Turizm profesyonellerini buluşturan fuara geçtiğpimiz yıllarda olduğu gibi yine katılan Kartepe Belediyesi ilçenin turizm potansiyelini katılımcılar ile paylaşıyor. Tüyap Fuar Merkezi Salon 8’de Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile birlikte açılan stant da kış ve doğa turizmi ile turizmcilere tanıtılıyor.
Dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerini bir araya getirerek profesyonel bağlantılar geliştirmeleri ve işbirlikleri kurmaları için fırsatlar yaratan EMITT tatilcilere de binlerce tatil seçeneği ve uygun fırsatlar sunuyor. Bu yıl 12 salonda toplam 65 bin metrekarede gerçekleştirilen EMITT Fuarı'nda folklor dans gösterilerinden yöresel yemek ikramlarına birbirinden renkli etkinlikler, sürpriz çekilişler, fırsatlar ziyaretçileri bekliyor. Ekin ve ITE Group tarafından düzenlenen EMITT'e Türkiye'nin belli başlı tüm seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, havayolu şirketleri, bölgesel kalkınma ajansları, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, beldeler ve 60 ülkenin Turizm Bakanlıkları ve temsilcilikleriyle birlikte tur operatörleri, otelleri, havayolu ve kruvaziyer şirketleri ile turizme yönelik ürün ve hizmetleri olan tüm kuruluşlar katılıyor.
Uluslararası arenada adını duyurmak isteyen ülkelere, illere ve beldelere eşsiz bir tanıtım fırsatı sunan EMITT Fuarı'nda yer alan ilçelerden biri de Kartepe. Kartepe Belediyesi öncülüğünde kayak ve doğa turizmi stantlarında tanıtımları yapılan ilçe tüm ayrıntıları ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.Fuarın 3. gününde yerli ve yabancı çok sayıda konuğun ziyaret ettiği Doğu Marmara Kalkınma Ajansı öncülüğünde Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinin ortaklaşa hazırladıkları stantlar ziyaretçi akınına uğradı.
“Doğasıyla Yaşanan Dünyayla Yarışan Kartepe” sloganıyla ülke turizminde bilinirliği her geçen gün artan Kartepe’nin önümüzdeki yıllarda daha fazla ziyaretçi çekmesi ve ilçe esnafı başta olmak üzere ekonomik katkı sağlaması bekleniyor. Fuara katılımın kendilerini mutlu ettiğini belirten Kocaeli İl Kültür Turizm Müdür vekili Ercan Yamen, “Sanayisiyle anılan ilimizin turizmden hak ettiği payı alabilmesi için buradayız. Kocaeli standımıza ilgi bizleri mutlu ediyor” dedi.