Manisa Haberleri

VARTO AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TURGUT, BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

Haber 01.02.2014 12:54 Cumartesi
Muş’un Varto ilçesinde, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Belediye Başkan adayı Mehmet Lütfü Turgut, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Turgut, "Buradaki bütün partililer hepsi benim kardeşimdir. Yarın seçim bittiğinde yine biz birbirimizin yüzüne bakacağız” dedi.
AK Parti Varto Belediye Başkan adayı Mehmet Lütfü Turgut, siyasi partilerin arasında yaşanan gerginliklere dikkat çekerek, herkesi birlik ve beraberliğe davet etti. AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Barış ve Demokrasi Partililerin (BDP) kardeş olduğunu ifade etti. Turgut, seçimler bittiğinde bütün parti temsilcilerinin bir birinin yüzüne bakacağını ve birbirlerinin düğün ile taziyelerine gideceğini söyledi. Herkesi sağduyuya davet eden Turgut, “Varto’dan hiç ayrılmadım. 1996-2006 yılları arasında Anavatan Partisi ilçe başkanlığı yaptım. Bu süreçlerde Varto’ya hizmetlerim oldu. İlçe başkanı olarak 2009 yerel seçimlerinden bu yana da AK Parti İlçe Başkanlığı yaptım. Bu sürede sıkıntılı bir süre yaşadık. Olaylı bir seçim geçirdik. 2009 seçimlerinde bu sıkıntılara rağmen iki tane bakanı Varto’ya getirdik. Her iki bakanımızın da Varto’da eseri oldu. Eski Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’ı devlet hastanemize ilaveli ek yapılacaktı. Bize söz verdi ve sözünde de durdu. 50 yataklı yeni bir hastanemiz yapılıyor. Bunun akabinde yine o sıkıntılı dönemde Devlet Bakanı Sayın Cevdet Yılmazı getirdik. O zamanda 280 kişilik bir öğrenci yurdu yapıldı. Varto’da diyaliz ünitemiz yoktu. Ak Parti İlçe Başkanlığım döneminde diyaliz hastalarımız Muş’a veya Erzurum'a gidip diyalize girip tekrar bu uzun yolları aşıp evlerine geliyorlardı. Zaten diyaliz makinesine girenler çok rahatsız oluyorlar o yorgunlukla tekrar yola çıktıklarında perişan oluyorlardı. Kendi şahsi çabamla siyasi rolümü kullanarak bu diyaliz konusunu birçok zorluklarla aşarak Varto’ya kazandırdım ve çokta güzel oldu. Bunun yanında 200 kişilik bir yurt daha yapılacak temelini inşallah Anadolu lisesiyle beraber 2014 yılının baharında atılacak. Yurt ve Anadolu Lisesi ikisi de ben Ankara’dayken çalışmalarım nedeniyle rastladım ve 2 sininde iptal olduğunu gördüm. Arsa olmadığından dolayı bizzat genel müdürlükte gerekli mercilerle görüştürerek onu da çok şükür sağladık. 16 dönümlük bir arsaları var yatılı okulun yanında inşallah bir ay içinde temeli atılacak buna benzer küçük sanayi sitemiz var tabi, oranın yönetimi var onların çabasıyla bizimde desteğimizle iyi bir aşamaya geldi inşaat halinde devam ediyor” dedi.
İlçedeki küskünlüklerin son bulması gerektiğini kaydeden Turgut, “Şu anda ilçemizde bir küskünlük bir sessizlik var. Eskiden böyle bir şey yoktu. Bunlar çok önemli. Dostlukların artması lazım. Küskünlüklerin aradan kalkması lazım burada biz yaşıyoruz. Varto'nun gelişip güzelleşmesi için herkesin her kesimin elini taşın altına koyması lazım. Bizim bütün amacımız Allah takdir ederse başkanlığı bize layık görürlerse el birliğiyle halkla beraber inşallah küskünlükler de ortadan kaldırmak ve ardından yatırım huzur bereket istihdam peş peşe gelir benimde niyetim bu. Bu yüzden Varto belediye başkanlığına adayım. BDP‘liler de, CHP’liler de, MHP’liler de ve AK Partililer de benim kardeşimdir ve komşumdur. Benim niyetim sadece hizmettir. Bu nedenle AK Parti’den adayım. Çünkü AK Parti hizmeti Türkiye genelinde yapıyor. Bizde ilçemizin bu nimetten faydalanmasını istiyoruz. Siyaset farklı ve herkes siyasetini yapmakta özgürdür. Ama kimse küs kalmasın ayrım olmasın tekrar diyorum. Varto’da birbiriyle akraba olmayan çok nadir kişiler vardır” diye konuştu.