Manisa Haberleri

BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET GÜRHAN:

Haber 01.02.2014 19:31 Cumartesi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, "Her şeyin arkasında bir şey aramak devletin buralarda sığınmasını yapmak hiç hoş değil. Önce yargının önünü açacaksınız. Varsa yolsuzluğa karışmış insanların yargılanmasını sağlayacaksınız o zaman bu millet sizi de takdir eder” dedi.
BBP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan Manisa'da Aday Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Gürhan, toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Erdoğan'ın paralel devlet açıklamalarını eleştiren Gürhan, "Paralel devlet dik devlet aramayınız. Eğer paralel bir devlet varsa siz bunu kendi beceriksizliğinizle yorumlayın. Başbakan ‘Dışarıda tehlike var, dışardan bize müdahale var’ diyor. Biz de Sayın Başbakan'a 'Nedir bu kimlerdir' diye soruyoruz. Siz bunları açıklayın devletin yetkili makamları bunun dersini de verir cezasını da verir. Ama her şeyin arkasında bir şey aramak devletin buralarda sığınmasını yapmak bence hiç hoş ve şık değil. Önce yargının önünü açacaksınız. Varsa yolsuzluğa karışmış insanların yargılanmasını sağlayacaksınız o zaman bu millet sizi de takdir eder" dedi.
"KURUMLAR ARASINDA ÇATIŞMADA OLUYORSUNUZ"
Emniyet'teki atamalara da değinen Gürhan, "Devletin içerisinde bir şeyi direk tayinle bir yere göndermekle olmaz ki. Devletin bir geleneği vardır. Siz onu araştırırsınız. Delillerinizi dayanaklarınızı ona göre toplarlarsınız. Bir üst amirine sunarsınız. Bunlar öyle bir şey yapmıyorlar ki. Paldır küldür 3 bin 500 polisi görevden aldılar, savcılara el çektirdiler. Onlar da bir üst mahkemeye giderek yargı kararlarını alarak tekrar görevlerine dönüyor. Türkiye'de kurumlar arasında sürekli iç çatışma halinde oluyorsunuz. Bu çatışmalar bizim milli birliğimizi zedeliyor" şeklinde kaydetti.
"DEVLETİN REFLEKSİ DIŞARIYA KARŞI OLMALI"
"Devletin esas savunma refleksi dışarıya karşı olmalı” diyen “Başbakan pilotu olduğu uçağı çakmaya çalışıyor. Bunlar olurken PKK ülkeyi sinsice bölmeye çalışıyor. Eskiden PKK burada federasyon kurmayı istiyordu. PKK artık Türkiye'yi yönetmeyi istiyor" ifadelerini kullandı.
Gürhan ayrıca Türkiye'deki siyasi partilerin çoğunun kanuni olarak vazifelerini yerine getirmediğini iddia ederek, "Türkiye'de 26 tane siyasi partinin en az 20'si boş. Kanuni olarak vazifelerini yerine getirmiyor. 81 ilde teşkilatı yok. Evrak üzerinde kurulmuş. Bugün Türkiye'de 5 siyasi parti seçime girer" dedi.
Gürhan toplantının ardından 2 Şubat Pazar günü saat 13.00'da Balıkesir'de düzenlenecek olan aday tanıtım toplantısına katılmak üzere Manisa'dan ayrıldı.
Gürhan'ın Manisa'da belediye başkan adayı olarak açıkladığı isimler ise şu şekilde:
“Yunusemre İlçe Belediye Başkan Adayı Haşim Çelik, Şehzadeler İlçe Belediye Başkan Adayı Kadir Şenyoğurtçu, Akhisar İlçe Belediye Başkan Adayı Niyazi Özer.”