Manisa Haberleri

OZANLAR KAPALI PAZARYERİNİN KURA ÇEKİLİŞİ YAPILDI

Haber 01.02.2014 20:56 Cumartesi
Adapazarı Belediyesi’nin Ozanlar’da yaptırdığı dördüncü modern kapalı pazaryerinin kurası Orhangazi Kültür Merkezi’nde çekildi. Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan kura çekiminde yaptığı konuşmada tüm esnaf adına Başkan Süleyman Dişli’ye teşekkür etti.
Adapazarı Belediyesi’nin eski Perşembe Pazarı olarak bilinen pazarı kaldırarak vatandaşın daha modern ortamda alışverişini yapabilmesini sağlamak için Ozanlar’da yaptırdığı kapalı pazarın kura çekimleri yapıldı. 270 esnafın tezgah kuracağı pazarda ilk kurayı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli çekti.
Kura çekiminde bir konuşma yapan Başkan Süleyman Dişli, “Zorlu bir mücadeleden sonra kura çekimi sürecine gelmiş bulunuyoruz. İlçemizde dördüncü pazaryerimizi de bitirdik. Maltepe’de yaptırdığımız beşinci pazaryerini de en kısa sürede hizmete açacağız. İnşallah bugün bu kura çekiminde Allah herkese gönlü nasıl arzu ediyorsa öyle güzel yerler nasip eder. Her birinize helalinden bol kazançlar diliyorum” dedi.
Adapazarı Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, son çıkan yasayla birlikte kapalı pazaryerleri sayısının hızla devam edeceğini belirterek, “Son tarih 2017 yılıdır. Bunu en iyi uygulayan iller arasında Sakarya özellikle Adapazarı Belediyesi gelmektedir. Ben federasyon Başkan Yardımcısı olarak tüm illeri geziyorum ve görüyorum. Bu çalışmayı en düzenli yapan ilçemiz Adapazarı Belediyesi. Dolayısıyla da gittiğim her ilde ve ilçede Adapazarı’nı örnek gösteriyorum. Buradan Adapazarı Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Esnafımıza gerçekten önem vermekte değer vermektedir. Belediyede sadece ofisimiz eksik. Adapazarı Belediyesi’ne girdiğimiz zaman bütün esnafın lehine her şey yapılmaktadır” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından kapalı pazaryerinin kura çekilişi yapılırken ilk kurayı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli yaptı.