Manisa Haberleri

ULUDAĞ’DA KAR KALINLIĞI 55 SANTİMETREYE ULAŞTI

Haber 02.02.2014 08:41 Pazar
Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığı 55 santimetre ulaştı. Yarıyıl tatilnin başlamasının ardından bu hafta ortası kar yağan Uludağ Oteller bölgesine kadar alınan önlemler sayesinde sorun yaşanmazken, araçlar tarafından fazla kullanılmayan2. Bölge Bakacak arası karla örtüldü.
Sivil savunma ekiplerinin uyarılarına rağmen Oteller bölgesine rahat çıkan araçların Bakacak mevkiine giderek manzara seyretmek istemesi, yine benzer manzaraların yaşanmasına sebep oldu. Hazırlıksız ve kar lastikleri yetersiz olan araçlar dönüşte Çobankaya Camii eğimini çıkmakta zorlanırken bazı sürücüler yolda kaldı.
Bazı vatandaşlar zincir takmak zorunda kalırken, kara saplanan araçlar çekildi. Kalabalık gelen aileler ise bayırı çıkmak için arka kısmına birçok kişi bindirerek ağırlık yaparak çıkmayı denedi. Bu başarısız olunca itmek zorunda kaldı.
Ayrıca Tophane’den kalkan minibüslerle günü birlik gezmeye gelen vatandaşlar akşam saatlerinde oteller bölgesinde uzun kuyruklar oluşturdu.