Manisa Haberleri

Ç’ENGEL CAFELİLER DOSTLARINI UNUTMADI

Haber 02.02.2014 10:25 Pazar
Çankaya Belediyesi’nin zihinsel engelli bireyleri toplumla bütünleştirmek üzere oluşturduğu Ç’engel Cafe çalışanları, yaklaşık bir yıl önce kaybettikleri arkadaşları Celal Metin’i (33) mezarı başında andı.
Çankaya Belediyesi’nin zihinsel engelli bireyleri toplumla bütünleştirmek üzere oluşturduğu Ç’engel Cafe çalışanlarından Celal Metin (33) ölümünün birinci yılında, arkadaşları tarafından mezarı başında anıldı.
Arkadaşları arasında çok sevilen Metin’in kaybından sonra, Ç’engel Cafe üyelerinin çok sarsıldığını anlatan Çankaya Belediyesi Sosyal Hizmetler Uzmanı İlknur Bostan, “Arkadaşları, Celal’in mezarı başına gittiğimizde en çok toprağa dokundu, ‘her sabah iki poğaça yerdin, şimdi ne yapıyorsun?’ diye soran olduğu gibi ‘anneni ve babanı hep ziyaret ediyoruz hiç üzülme’ diyen de oldu” dedi.
“CELAL MUTSUZ OLMAMIZI İSTEMEZDİ”
Celal’in hayatı boyunca hiç konuşamamış olmasına karşın gülümsemesiyle hemen iletişim kurduğunu anlatan Bostan, “Ölümünün ardından psikolojik destek verdiğimiz arkadaşları, artık ‘Celal mutsuz olmamızı istemezdi’ noktasına geldi” diye konuştu.
Ç’engel Cafe’de servis elemanı olarak çalışmasının yanı sıra, Ç’engel Cafe Tiyatro ve Fotoğraf ekibinin de ayrılmaz parçası olarak, oyunlarda sahne alan fotoğraflar çeken Metin’in ölümü arkadaşlarını yasa boğmuştu. Doğuştan beyin felci olan Metin, geçirdiği epilepsi krizi sonucunda aramızdan ayrılmıştı.