Manisa Haberleri

NİĞDE’DE CHP’Lİ SEÇMEN SANDIĞA GİTTİ

Haber 02.02.2014 11:34 Pazar
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP ) Niğde İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyelerini belirlemek üzere “Eğilim Yoklamasına” gitti.
İl Kültür Merkezinde gerçekleşen yoklamaya Belediye Meclisi için 27 aday, İl Genel Meclisi için ise 6 aday yarıştı.
Adayların oy kullanacak seçmenleri çeşitli hediyeler ile karşıladı. Kimi adaylar, kalem kimisi karanfil kimisi ise meyve suyu ve boğaca ikram etti.
CHP İl Başkanı Ünal Baykan, önemli olan bir partinin seçmenine güvenmesi olduğunu belirterek, bunun en güzel örneğini CHP’nin gösterdiğini söyledi.
Baykan eğilim yoklamasında yaptığı açıklamada: “ Niğde’de il yoklamalarına ön seçimlere başladık devam ediyoruz. Sosyal demokrat bir partinin yapması gereken budur. Halkına güvenmesidir. Seçmenine güvenmesidir. Onlara sorması lazım. Bizler halkımızla birlikte iç içe çok güzel bir ortamda güzel bir uygulama yapıyoruz. Partimiz için Niğde’miz için hayırlı olur. Belediye meclisinde 27 tane adayımız var. İl genel meclisinde de toplam 6 adayımız var.
İl genel meclisine 820 civarında oy kullanılacak. Hepsi katılması durumunda ama gördüğümüz kadarıyla katılımlar fazla. Belediye meclis üyeliğine ise 450’ye yakın oy kullanılacak” şeklinde konuştu.
Seçim sonuçlarının genel merkezine gönderileceğini ifade eden Baykan, Genel merkezin halkın iradesine saygı duyacağını sözlerine ekledi.