Manisa Haberleri

AK PARTİ LÜLEBURGAZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GÜREL BALKAN OLDU

Haber 02.02.2014 12:08 Pazar
AK Parti Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Gürel Balkan' gösterdi. Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı Gürel Balkan’ın yanı sıra Kırklareli’nin diğer ilçelerinin de adayları resmi olarak açıklandı.
Gürel Balkan’ın adaylığı Cuma gecesi saat 23:00 sularında resmi olarak belli oldu. AK Parti Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı Gürel Balkan, 7 Ocak 2014 tarihinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı resmi rozet takma töreni ile AK Parti’ye geçmişti.
Konu hakkında konuşan Balkan, Lüleburgaz’da doğup büyüdüğünü ve Lüleburgaz’da ki tüm insanları çok sevdiğini belirterek "Bu şehirde doğdum, bu şehirde büyüdüm. Caddelerinde, sokaklarında, mahallelerinde, her köşesinde onlarca anım var. Bana çocukluğumu, gençliğimi, hatıralarımı, hafızamı veren bu şehri seviyorum. Bu şehirde birlikte yaşadığımız tüm insanları, hiçbir ayrım yapmadan, seviyorum. Bu şehri seviyorum’’ ifadelerini kullandı.
"GÖREV, TALEP EDİLMEZ, LİYAKAT ÜZERİNDEN TEKLİF EDİLİR"
4,5 yıldır Lüleburgaz Belediye Meclisi üyeliğinde yaptığı işlerin ortada olduğunu belirten Balkan, bu süre zarfında Lüleburgaz için iyi olacak işlerin arkasında durduğunu belirtti. Balkan "Görev, talep edilmez; liyakat üzerinden teklif edilir’’ ifadelerini kullanırken, AK Parti’den kendisine bir teklif geldiğini ve bu teklifin Lüleburgaz için düşündüğü projeler için bir imkan olduğunu söyleyerek "30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimde Lüleburgaz Belediye Başkanlığı’na AK Parti’den adayım. 4,5 yıldır Lüleburgaz Belediye Meclisi’nde Meclis Üyesi olarak yaptığım çalışmalar kamuoyunca bilinmektedir. Lüleburgaz Belediyesi’nde Lüleburgaz için iyi olacak işlerin arkasında durduk, yanlış bulduğum işleri de sonuna kadar eleştirdim. Yıllardır gerek sivil toplum örgütlerinde, gerek siyasette yaptığım bütün çalışmalarda hep şuna inandım: Görev, talep edilmez; liyakat üzerinden teklif edilir. AK Parti tarafından adaylığımla ilgili yapılan teklif, Lüleburgaz için düşündüğüm pek çok güzel proje için bir imkandı, kabul ettim. Hem sivil toplum örgütlerinde hem siyasette hem belediye meclis üyeliğimde yıllardır edindiğim tecrübeyi Lüleburgaz için kullanmak istiyorum. Lüleburgaz Belediye Başkanlığı’na adayım’’ şeklinde konuştu.
Lüleburgaz’ın dar’ belediyecilik ile yönetildiğini öne süren Balkan "Lüleburgaz uzun süredir gecikiyor. Lüleburgaz dar belediyecilik anlayışları yüzünden, bölgenin ilgi odağı, yatırım merkezi olma fırsatlarını kaçırıyor. Lüleburgaz, Belediye’nin yerel kabiliyeti ile devletin zengin imkanlarını buluşturamıyor. 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Yerel Seçim’de belediye başkanlığına aday olmamın en önemli sebeplerinden biri budur. Lüleburgaz insanının hayat kalitesini artırmak. Sadece altyapı hizmetleriyle değil, sağlık-eğitim ve sosyal hizmetler alanındaki planlamalar ve projelerle mümkündür. Benim başkanlığımda, Lüleburgaz Belediyesi sağlık, eğitim ve sosyal hizmetler alanında çalışmaya başlayacaktır. Engelliler, yaşlılar, kadınlar, çocuklar, gençler bizim önceliğimiz olacaktır. Tertemiz ve pırıl pırıl bir Lüleburgaz’da yaşayacağız. Belediye, Lüleburgaz’ın ticari hayatını besleyecek, destekleyecek çalışmalara uzak durmayacaktır. Bu doğrultuda Lüleburgaz’ın bölgemiz ticaretinin merkezi olması için her türlü organizasyon ve işbirliği fırsatı değerlendirilecektir. Lüleburgaz zenginleşecektir! Ben, bunları yapmak için adayım! Lüleburgaz’dan destek istiyorum. AK Parti Lüleburgaz Belediye Başkanı Adayı olarak söz veriyorum. Her şey Lüleburgaz için olacak’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.
RESMİ TANITIM ÇARŞAMBA GÜNÜ
Gürel Balkan’ın AK Parti’den Lüleburgaz Belediye Başkanı Aday tanıtımının Çarşamba günü yapılacağı öğrenildi. Ak Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Akın Kamacı ise Balkan’ı tebrik ederek, "Birlikte yürüyeceğimiz bu yolun tüm Lüleburgaz halkına hayırlı olmasını diliyorum. Belediye başkan adayımızın resmi tanıtımını Halk Eğitim merkezinde Çarşamba günü saat 19:00’da yapacağız. Tüm halkımızı bekliyoruz’’ dedi.
Lüleburgaz’da Gürel Balkan’ın başkan adaylığının yanı sıra Babaeski'de Naci Yavaş, Demirköy'de Kamer Tuna, Kofçaz'da Nuri Çalışkan, Pehlivanköy'de Hüseyin Açıkel, Pınarhisar'da Mehmet Kapılı, Vize'de Aynur Serin Ak Parti'den aday gösterildi.