Manisa Haberleri

POLİS KORUMASINDA MOTOSİKLET PAZARLIĞI

Haber 02.02.2014 13:34 Pazar
Gaziantep’te kurulan açık motosiklet pazarında yüzlerce motosiklet trafik polislerinin kontrolü altında satılıyor. Trafik polisleri çalıntı motosikletleri yakalamak için pazardan bir an olsun ayrılmıyor.
Şahinbey İlçesi Ünaldı Mahallesi Ali Karakaş Caddesi üzerinde kurulan motosiklet pazarında her hafta sonu yüzlerce motosiklet sergileniyor. Bir birinden farklı renk ve modelden yüzlerce motosikletin sergilendiği motosiklet pazarında polisler ise tam koruma sağlıyor. Gaziantep ve çevre illerde çalınan motosikletlerin burada satıla bileceği ihtimali üzerine trafik polisleri her Pazar kurulduğunda bir an olsun buradan ayrılmıyor. Pazarın giriş ve çıkışında görev alan 3 ayrı trafik polisi ekibi motosikletleri sürekli kontrol ediyor. Teknolojiyi de iyi değerlendiren polis ekipleri, kalabalığın arasına girerek motosikletlerin plaka ve şase numaralarını alarak sistemden kontrol ediyor. Çalıntı motosikletleri tespit etmeye çalışan polis ekipleri vatandaşları da bu konuda uyarmayı ihmal etmiyor. Pazarda bulunan alıcı ve satıcılar ise bu durumdan memnun olduklarını ifade etti.
Motosiklet almak için pazara gelen bir vatandaş polislerin Pazarın giriş ve çıkışlarında önlem almasının memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, “Burada motosiklet alacağız ama çalıntı olabilir şüphesiyle tedbirli davranıyoruz. Bu konuda da sağ olsun polis ekiplerimiz pazarın giriş çıkışında sürekli kontroller yapıyor. Alınan güvenlik önlemleri sayesinde güvenli bir alış veriş yapıyoruz. Polis ekiplerimizin sürekli gözetiminde olan bu pazarda vatandaşlar rahatlıkla motosiklet alabilirler. Kendimizde alacağımız motosikletin plakasını kullandığımız GSM operatörüne cüzi bir para karşılığında mesaj atarak motosikletin durumunu sorgulaya biliyoruz” dedi.