Manisa Haberleri

KUŞCALAR: ’HEDEF GENÇLERİN İSTİHDAMI’

Haber 02.02.2014 14:26 Pazar
Anadolu Gençlik Federasyonu Kaynak Geliştirme Biriminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kemal Gökhan Kuşcalar, gençliğin en önemli sorunu olan işsizlik azalmasına yönelik federasyon olarak çalışmalara başladıklarını belirtti.
Federasyon Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’de işsizliğin önlenmesi için çalışan Türkiye İş Kurumu ile ortaklaşa proje yürütülerek eğitimli gençlerin istihdamının artmasını sağlamak için düğmeye basıldığını, 2014 yılı içerisinde bin 500 üniversite mezunu gencin istihdam edilmesinin hedeflendiği kaydedildi.
Yazılı bir açıklama yapan Anadolu Gençlik Federasyonu Kaynak Geliştirme Biriminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kuşcalar, şunları söyledi:
“Tüm siyasilerimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız ülkemizin genç bir nüfusa sahip olmasından övünç duyduklarını dile getiriyor fakat bizim yaptığımız araştırmalar sonucunda üniversiteden yeni mezun gençlerin yüzde 35’inin işsiz olduğunu görmekteyiz. Hükümet bu konuyla ilgili çeşitli çalışmalar yapıyor. Türkiye İş Kurumuna her yıl ayrılan fonun 2014 yılı için artırıldığını görmek memnuniyet verici, fakat sanal istihdamı engellemek adına doğru kişiye doğru iş stratejisi ile hareket etmemiz gerekiyor. Biz de bu konuda Türkiye İş Kurumu ile ortaklaşa yürüteceğimiz projeler ile adama göre iş değil işe göre adam ilkesi ile istihdam gerçekleştireceğiz.”
Kuşcalar, ülkenin, dünyanın gıpta ile baktığı dinamik ve genç bir nüfusa sahip olduğunun altını çizerek “Elimizdeki bu gücü doğru kullanmalıyız” dedi.