Manisa Haberleri

AK PARTİ DİYARBAKIR ADAYLARI TANITILDI

Haber 02.02.2014 15:08 Pazar
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti hükümetinin 11 yıllık süre içerisinde bir çok saldırıya maruz kaldığını söyledi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 30 Mart yerel seçiminde Diyarbakır adayları düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Toplantıda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, “AK Parti hükümeti, 11 yıllık süre içerisinde bir çok saldırıya, tezgaha, tuzağa, komploya, kapatma davası dahil olmak üzere envai çeşit engellemelerle karşı karşıya kaldı” dedi
AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan ve 17 ilçe aday tanıtımı toplantısı yapıldı. Yenişehir ilçesinde bulunan Seyrantepe Spor Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Milletvekilleri Mine Lök Beyaz, Cuma İçten, Oya Eronat, Süleyman Hamzaoğulları, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Galip Ensarioğlu, ilçe belediye başkan adayları, AK Parti İl Başkanı Aytın Altaç, parti yöneticileri ve yaklaşık 4 bin kişi katıldı.
Kürtçe-Türkçe anonslu yapılan aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, AK Parti’nin iktidara geldiği günden buyana Türkiye’de yaşanan sorunlara çözüm ürettiğini ifade ederek, olaylara usulden değil, esastan dokunduklarını söyledi Altaç, “AK Parti olarak, gerek yerelde gerekse de ülke genelinde yaşanan bütün sorunları kendi sorunumuz olarak bildik. Biz hiçbir soruna kayıtsız kalmadık, görmezden gelmedik ve sumen altı etmedik. İktidara geldiğimiz gün, ülkedeki bütün sorunları çözeceğimizi ifade etmiştik. Başta ekonomi olmak üzere, bütün alanlarda bunu sağlamaya çalıştık. Bölgemizde son 30 yılda çok ciddi mağduriyetler, ülkemizin ekonomisini, siyasal istikrarını tehlikeye atan hadiselere biz usulden değil, esastan dokunduk. Bu parti kurulurken, yaşanan sorunun çözüm garantisi olduğumuzu deklere etmiştik. İktidara geldiğimiz gün itibariyle bunu sağlamaya çalıştık” dedi.
Aday tanıtım toplantısında daha sonra söz alan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti hükümeti, 11 yıllık süre içerisinde bir çok saldırıya, tezgaha, tuzağa, komploya, kapatma davası dahil olmak üzere envai çeşit engellemelerle karşı karşıya kaldığını hatırlatarak, şunları söyledi: “Ulusal ve küresel aktörler, Türkiye’de bir barış sürecinin inşa edilmesinden rahatsız olanlar, Türkiye’nin kalkınmasını kendi stratejik çıkarları için zararlı görenler, Türkiye’ye AK Parti iktidarına ve Başbakana zarar veriyor. Biz vatandaşlarımızla her buluşmamızda bu kirli tezgahların arkasındaki planları vatandaşlarımıza anlatmak durumundayız. Çünkü Ortadoğu’da barış, huzur ve kardeşliğini inşa edilmesi, AK Parti hükümetinin icraatlarıyla adım adım ilerlerken birileri, Ortadoğu’yu karıştırmaya, etrafımızı kan gölü haline getirmeye çalışıyor. Türkiye’yi de bu manada istikrasızlaştırma çabası aslında bütün bu tasavvurun bir parçasıdır. Bu durumu insanlarımıza çok iyi bir şekilde anlatmak durumundayız. Biz Diyarbakır olarak çok acı çektik. Aynı şekilde Türkiye çok acı çekti. Çözüm süreci Türkiye’nin acılarını sona erdirmesi, birilik ve beraberliğin kardeşliğin yeniden inşasıdır. Bu nedenle seçim arifesinde, AK Parti üzerinde Türkiye’yi istikrarsızlaştırma çabası ülkeye zarar verme çabası, bizim iyi bilmemiz ve iyi analiz etmemiz gerekiyor. Diyarbakırlılar’ın yüksek politik bilinci sebebiyle bu meseleyi herkesten daha iyi anladığını düşünüyorum.”
Yapılan konuşmaların ardında 18 belediye başkan adayı tanıtılmasıyla program son buldu.