Manisa Haberleri

AYDIN’DA ARICILAR BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Haber 02.02.2014 16:05 Pazar
Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından il genelindeki arıcıların bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Aydın’ın en önemli bal üretim merkezlerinden biri olan Karpuzlu ilçesinde düzenlenen toplantıya katılan Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez, aynı zamanda Karpuzlu ilçesinin yetiştirdiği isimlerden olan Birlik Başkanı Zeki Altın’a başarılı çalışmalarından dolayı plaket takdim etti. Başkan Zeki Altın ise Belediye Başkanı Hilmi Dönmez’e bal hediye etti.
Aydın İli Arı Yetiştiricileri Başkanı Zeki Altın, ilçelerde arıcılar ile toplantılara yeniden başladı. Birlik danışmanları ile karpuzlu ilçesine gelen Altın, danışmanlık hizmeti verdiği arıcıların arılıklarını gezdi. Ayrıca ilçe arıcıları ile bir toplantı düzenleyen Başkan Altın, birlik çalışmaları hakkında arıcılara bilgi verdi.
Cuma sabahı birliğin hesabına geçen destekleme ödemelerini, arıcıların ihtiyaçlarını bir an önce karşılaması için, bekletmeden öğle saatlerinden itibaren arıcıların hesaplarına aktardıklarını belirten Altın, “Birlik personelimize bu örnek ve başarılı çalışması nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantıda Aydın İli Arı Yetiştiricileri Birliği Tarımsal Danışmanları, Arı Teknikeri İbrahim Altıntaş ve Veteriner Hekim Avin Özcan, arıcılara yenilikler hakkında bilgi aktardılar.
“BİRLİK BAŞKANI ALTIN’A MEMLEKETİNDE PLAKET”
Karpuzlu Belediye toplantı salonunda arıcılara yönelik düzenlenen toplantıya Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez de katıldı. Aynı zamanda hemşerileri olan Aydın İli Arı yetiştiricileri Birliği Başkanı Zeki Altın’ın başarılı çalışmalarını takdir ile izlediklerini belirten Belediye Başkanı Hilmi Dönmez, “Zor durumda olan Arı Yetiştiricileri Birliğini, iyi bir yönetim örneği ile ayağa kaldıran Birlik Başkanımız, ilçemize bağlı Tekeler köyünden hemşerimizdir. Bir hemşerimizin, başarılı çalışmalara imza atması, bizler için onur verici bir davranıştır. Sayın başkanın çalışmalarından onur duyuyoruz” diyerek Birlik Başkanı Zeki Altın’a plaket sundu.
Başkan Dönmez’in teşekkür plaketi esnasında oldukça duygulandığı gözlenen Birlik Başkanı Zeki Altın, “Şirin ilçem Karpuzlu’nun genç ve başarılı Başkanı, Sevgili kardeşim, Hilmi Dönmez Bey’e bu nazik davranışı sebebiyle teşekkür ediyorum. Takdir edilmek güzel bir şey. Hele bu takdir, kişinin doğup büyüdüğü bir yerde yapılıyorsa daha da güzel. Karpuzlu, bazıları için Aydın’ın uzak bir ilçesi olabilir. Benim için ise yeryüzündeki en şirin yerlerden biridir. Doğup büyüdüğüm bu güzel beldenin insanlarına faydalı olmayı bir görev bilirim” diyerek Belediye Başkanı Hilmi Dönmez’e çalışmalarında başarı dileklerini sundu.