Manisa Haberleri

BÜYÜKERŞEN, ATAÇ VE KURT’TAN ÇUKURHİSAR ÇIKARMASI

Haber 02.02.2014 16:52 Pazar
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurhisar Seçim İletişim Merkezi'nin açılışı yapıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkan adayı Kazım Kurt ve Çukurhisarlıların katılımıyla gerçekleşen iletişim merkezi açılışına çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.
Merkez açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Çukurhisar’daki en büyük sorunun kanalizasyon ve ulaşım olduğuna dikkat çekti. Büyükerşen, “Kanalizasyon ve ulaşım projelerini yaptık ve ESKİ’de hazır, bekliyor. Bir köklü çözüm var; Eskişehir-Çukurhisar arasında banliyö seferlerinin yapılması. Bunun için de Devlet Demiryolları Genel Müdürü ile toplantı yaptık, proje imzaladık” dedi.
“ÇOK YAKINDA ÇUKURHİSAR’IMIZ PIRIL PIRIL OLACAK”
Daha sonra konuşan Başkan Ataç ise, tarım ve hayvancılıkta halka bir müdahalelerinin olmadığını kaydetti. Ataç, “Hatta arkadaşlarımız köy köy, mahalle mahalle tarım ve hayvancılık konusunda sizleri bilgilendirmek için dolaşıyor. 2014 yılında Çukurhisar’daki emlak vergisindeki düşüş yüzde 75 olacak. Yani 100 lira ödüyorsanız, 25 lira ödeyeceksiniz. Beldeevimiz burada birçok kadınımıza hizmet veriyor. Zaman zaman burada bazı etkinliklerde onlarla da görüşüyoruz. Çok yakında Çukurhisar’ımız pırıl pırıl olacak. Burada her gece çöp toplanıyor, artık çöp sorunumuz yok. Altı ok var biliyorsunuz. O okları takip ederek yürürseniz, iktidarı göreceksiniz” diye konuştu.
CHP Odunpazarı Belediye Başkan adayı Kazım Kurt ise da, şöyle konuştu:
“Bir Tepebaşı’na bakın, bir de Odunpazarı’na. Biri muhalefet, diğeri iktidar belediyesinde. Ama muhalefet belediyesi Tepebaşı’nı geliştirmiş. Biz de Odunpazarı’nı alarak eksik kalan parçayı tamamlayacağız ve güler yüzlü bir Odunpazarı oluşturacağız.”
Açılışın ardından vatandaşlarla sohbet eden Büyükerşen, Ataç ve Kurt, dağıtılan yemekte halkla bir araya geldi.