Manisa Haberleri

MHP’NİN ESKİŞEHİR ADAYLARI SEÇİM BÜROSU AÇTI

Haber 02.02.2014 17:04 Pazar
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Çalışıcı, Tepebaşı Belediye Başkan adayı Murat Sanlar ve Odunpazarı Belediye Başkan adayı Emine Edizgil, seçim bürosu açtı.
Şair Fuzuli Caddesi’ndeki büronun açılışında konuşan MHP Genel Başkan Danışmanı İbrahim Yaşar Dedelek, gelecek genel seçimlerde MHP’nin tek başına iktidar olacağını öne sürdü. Bol bol seçim bürosu açamadıklarını dile getiren Dedelek, “Önemli olan bol bol seçim bürosu açmak değildir, önemli olan belediye başkan adaylarının halkın içinden gelmesidir. Nereden gelirsek gelelim büyük önder Atatürk’ün dediği gibi ‘Ne mutlu Türküm diyene’ çatısı altındayız. MHP bir dava partisidir” dedi.
Dedelek, “Bu hükümet gidiyor, Başbakan gidiyor. MHP tek başına iktidar olacaktır. Artık Türkiye’de merkezde toplanacak milliyetçilerin, liberallerin toplanacağı tek adres MHP’dir. Yerel seçimler ve genel seçimlerde MHP’nin iktidarı için adaylarımızın başarısı için çalışacağız” diye konuştu.
"ŞEHİRLERİN YÜREKLERİ VE VİCDANLARI VARDIR"
MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Çalışıcı ise, şehirlerin canlı olduğunu belirterek, “Şehirlerin de yüreği, aklı ve vicdanı vardır” dedi.
Şehirlerin kendilerine özgün karakterleri olduğunu dile getiren Çalışıcı, “Eskişehir’e yönetmeyi talip olanlar iyi düşünmeli. Bu güzel kenti sadece caddelerden sokaklardan kaldırımlardan parklardan değildir. Bu kentin vicdanı vardır, yüreği vardır. Bu kenti yönetmeye talip olanlar; Tatar sofrasından, Çerkes sofrasından, bir Macur sofrasından, Yörüklerin sofrasından karnını doyurmuş olabilirler ama gönül doygunluğuna ulaşmamış ise bu kenti yönetemezler. 71 Evler, Erenköy, Yeşiltepe, Çamlıca, Fevzi Çakmak’ta her birinde çaresizliğine ortak olmamışsa yoksul sofrasına oturmamışsa onları anlamamışlardır. Eskişehirspor bizim devremizde İstanbul ve dünya takımlarına diz çöktürecektir” şeklinde konuştu.
MHP Tepebaşı Belediye Başkan adayı Murat Sanlar, MHP kadroları olarak hiç kimseyle dertleri olmadığını kaydetti. Sanlar, “Hiç kimseyi sen kimsin demeden, siyasi görüşünü sormadan her gelene kardeşim ne derdin var diyeceğiz. Bu şehirde hizmet yapacaksak her yere götüreceğiz. Kimseyi mağdur etmeyiz” ifadelerini kullandı.
MHP Odunpazarı Belediye Başkan adayı Emine Edizgil de, halkın bölenden değil birleşenden, güçlüden değil haklıdan yana olacağını dile getirdi. Edizgil, şöyle konuştu:
“Biliniz ki dünyada ve ülkemizde bunca acı, bunca gözyaşı varsa konuşanlar değil, konuşması gerekirken susanlar yüzündendir. Yediğiniz her lokmanın kendi vicdanınıza verdiğiniz gibi sizi yönetenlerin yedikleri lokmaların hesabını da onlara sormaktan kaçınmayın. Bu şehre verdiklerini sizden aldıkları yetkiyle, maddi ve manevi destekle verdiler. Bu bakımdan bu şehre kazandırılan ve kazandırılacak her güzel eser, aslında sizin emeğinizdir, sizin eserinizdir. Sizden aldıklarının sadece küçük bir bölümünü size dağıtarak yardımsever rolü takınan, siyasi tercihlerinizi bu yolla etkilemeye çalışanlara asla aldanmayınız.”