Manisa Haberleri

GÜMÜŞHANE’NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 96. YILDÖNÜMÜ

Haber 02.02.2014 21:42 Pazar
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen şölene katıldı.
Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü, Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda düzenlenen şölenle kutlandı. Şölene Bakan Işık’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile davetli Gümüşhaneliler katıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmaların ardından kürsüye davet edilen Bakan Işık, “Gümüşhane’mizin 96. düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünü kutluyorum. Bu vesileyle bu vatan için toprağa düşmüş bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.
Göreve yeni başladığını hatırlatan Bakan Işık, “Yaklaşık 1 ay oldu, Sayın Başbakanımız Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini tebliğ etti. Sayın Başbakanımız beni Kocaeli milletvekili olarak görevlendirdi. Ama benim Gümüşhane’de doğduğumu bildiği içinde ayrıca bu görevi verdiğini düşünüyorum. Sizler adına buradan Sayın Başbakanımıza şükranlarımızı sunuyorum. İnsanın kendi memleketini, ana babasını seçme hakkı yoktur, o Rabbimin takdiridir. Nerede doğacağımıza biz karar veremeyiz. Biz Allah’a hamd ederiz. Bizi Müslüman bir ana babadan Müslüman evlatlar olarak dünyaya getirdi ve Türkiye gibi cennet bir vatanda dünyaya getirdi. Bir hamdımızda bayrağı için canını hiç çekinmeden feda eden, Gümüşhane topraklarında doğmuş olmaktan ayrıca bir hamdımız var. Gümüşhane’nin gümüş yatakları var, Gümüşhane’nin altın yatakları da var ama Gümüşhane’nin bundan değerli bir şeyi daha var; o da Gümüşhane’nin insanıdır, sizleri çok seviyoruz “ diye konuştu.
Bakan Işık’ın yaptığı konuşmanın ardından kürsüye davet edilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise, “Bugün Bağcılar’da değişim ve dönüşüm tüm hızıyla devam ederken, hayaller ötesinde icraatlar gerçekleştiyse bunda Gümüşhaneli dostların büyük emeği var. Bağcılar metro, eğitim, teknoloji alanlarında Türkiye’de önde gelen ilçelerden biri olduysa bunda sizlerin büyük emekleri var. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum. Birçok Gümüşhaneli mesai arkadaşlarımız da bu güzelim şehir için gece gündüz çalışmaya devam ediyor. Gümüşhane’mizin düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünü kutluyor, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet, gazilerimize Rabbim’den hayırlı ve uzun ömür diliyorum” dedi.
Gecenin sonunda Başkan Çağırıcı, Bakan Işık’a bir plaket takdim etti.