Manisa Haberleri

BAŞKENT’TE NEFES KESEN KOVALAMACA

Haber 03.02.2014 03:58 Pazartesi
Ankara’da bir şahıs aracıyla bir eğlence merkezi önünde havaya ateş edip kaçtı. Polis ekiplerinin kaçan aracı fark etmesi üzerine Başkent sokaklarında nefesleri kesen bir kovalamaca yaşandı. Ara sokakta aracı terk edip silahı atan şahıs girdiği eğlence merkezinde yakalandı.
Gece saatlerinde Çankaya Büklüm Sokak’ta bir eğlence merkezi önünde havaya kurusıkı tabanca ile ateş eden bir şahıs, 06 GJS 42 plakalı otomobille kaçmaya başladı. MOBESE Kameralarından aracı tespit eden polis ekipleri Akay Kavşağında aracın peşine düştü. Bir süre Esat Bölgesinde izini kaybettirmeye çalışan şahıs, polis ekiplerinin amansız takibi üzerine Cebeci bölgesine geçti. Münzeviler Caddesi üzerinde polis ekiplerinin kurduğu barikatı aşan şahsa defalarca dur ikazında bulundu. İki polis otosuna çarparak barikattan uzaklaşan otomobile polisler tarafından lastiklerine ateş edildi. Patlak lastikle bir süre daha kaçan şahıs Ankara Adliyesi’nin yanındaki Altınsoy Caddesi’nde aracı terk ederek kaçtı.
Polis ekipleri yaya olarak kaçan şüpheli şahsın peşini bırakmadı. MOBESE’den bir taksi durağından taksiye bindiği belirlenen şüpheli şahsın Akay Caddesi üzerinde bulunan bir eğlence merkezine girdiği tespit edildi. Bunun üzerine yakın bölgelerdeki polis ekiplerinin eğlence merkezine girerek aldığı şahsın üzerinde silah çıkmadı. Polis ekiplerinin olay yerinden sorguladığı şahıs, silahı aracı terk ettiği Altınsoy Caddesi üzerinde attığını itiraf etti. Şahsın verdiği bilgiler doğrultusunda polis ekipleri şüpheli şahıs ile birlikte tekrar otonun başına geldi. Burada polis ekipleri şahsın ifadeleri üzerine atmış olduğu silahı aradı. Ancak uzun aramalar sonucunda silaha ulaşılamadı. Şahıs sorgulanmak üzere Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Öte yandan şahsın terk ettiği aracın içindeki kurusıkı tabancaya ait olduğu tespit edilen boş kovan dikkat çekti.