Manisa Haberleri

SUŞEHRİ BELEDİYE BAŞKANI SEL, YEREL SEÇİMLERDE İDDİALI

Haber 03.02.2014 08:59 Pazartesi
Suşehri Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi Başkan adayı Sedat Sel, 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi iddialı konuştu.
Suşehri’nden Büyük Birlik Partisinden yeniden belediye başkan adaylığını açıklayan Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, İlçedeki iktidar partisinin temsilcilerine gönderme yaparak, “Sedat Sel olarak bazıları beni iyi tanımamış. Benim ne kadar Suşehri milliyetçisi olduğumu bazıları anlayamamış. Buradan bazıları için hodri meydan diyorum. Suşehri’nde çağrı merkezi kuruyorsan, yarından itibaren 60 günü var. Suşehri’nde 500 gencimin kadrolu olarak işe girdiği gördükten sonra aday olmayacağım. Yoksa bu alemden çekil gençlerin kaderiyle oynama. Bu vaatlerle insanların kapısına gidip, insanların duygularıyla oynama” dedi.
Sel, “Genel başkanımızı karşılamamızda yanımızda olan hemşehrilerime teşekkür ediyorum bunun mutluluğunu yaşıyorum. Öncelikle yerel seçimlerin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Beni bugünlere taşıyan hemşehrilerim her zaman yanımda oldu. Buda beni gururlandırıyor.” şeklinde konuştu.
Büyük Birlik Partisi kurucusu şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nu dualarla yad ettiklerini söyleyen Başkan Sel, “Şehit genel başkanımızın da aramızda olmasını arzulardık. 2009 yılı seçimleri öncesi merhum genel başkanımızda bu salonda bizlerle birlikte olmuştu. O zamanda bu salon doluydu. Sen yerinde rahat yat genel başkanım. Allah’ın izniyle bu hemşehrilerim bu seçimde de bizleri yalnız bırakmayacaktır. Suşehri bu 5 yılda tarihi yatırımları yaptık. Birileri çıktı sokaklara yalanın bini bin parça laflarla dolaştı. Suşehri’ne 5 yılda bir şey yapmadığımızı söyledi. Bu nedenle bizlerde yaptıklarımızı kitapçık halinde sizlere dağıttık. Suşehri’ne 2004 yılı seçimlerinde sizlere teslim ettik. İyi has; ama 2004 yılından itibaren Türkiye’nin birçok yeri tünellerle, yollarla şaha kalktı. Allah aşkına 2009 yılından bugüne kadar Suşehri’ne bir çivi çaktınız mı? Eğer çaktıysanız bizler görmediysek bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.
Suşehri’ne yeni bir giriş yolu yapıldığını anımsatan Başkan Sel, “ Benim 20 yıl önce açtığım 3 bin 500 metre yolun 11 yılda asfaltını yapamadınız. Şimdi kalktınız biz bulvar yapıyoruz diyorsunuz. Benim dönemimde hizmete açılan hastanenin ilavesini 11 yıldır yapamıyorsunuz. O hastaneyi bizler koalisyon döneminde yaptırdık. Bunu halkımız çok iyi biliyor. Bana çamur atacağına, bana iftiralar atacağına gelin hep birlikte el ele verelim Suşehri’ni n işlerini bitirelim. Suşehri’ni ayağa kaldıralım. Biz bugüne kadar çevre ilçelere imrendik. Artık ilçemize imrendirecek hale getirelim. Çünkü 11 yıldır yapılmayan işleri 2 ayda yapacaklarmış. Buna kimin garantisi var. Yarına çıkmaya kimin garantisi var. Bu işler neden kişilere bağlı. Birileri çıktı Sedat Sel’e karalama kampanyası başlattı. O insanların geçmişine bakın. Gidin araştırın. Onların bile birçok işini Sedat Sel yapmıştır. Ben 7 yaşından bir çocuğunda, 100 yaşındaki bir dedem içinde elimden geleni yapmışımdır. Onlar için her zaman ayağa kalkıp işlerini halletmeye çalışmışımdır” dedi.
Suşehri halkından tekrar destek isteyen Başkan Sel, “Bizlere hiç kimse çalışmadınız, iş yapmadınız diyemez. Allah’a şükürler olsun 5 yılda 30 tane projemizi hayata geçirdik. Bazı projelerimizin çalışmaları da devam ediyor. Bu nedenle sizlerden canı gönülden oy istiyoruz. Şayet kutsal oylarınızın karşılığını vermediysem beni de seçmeyin” diye konuştu.