Manisa Haberleri

ÖĞRENCİLERDEN KUMAŞ TASARIM KOLEKSİYONU

Haber 03.02.2014 09:18 Pazartesi
ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü 3. sınıf öğrencilerinin Dokuma Tasarım dersi kapsamında hazırladığı kumaş tasarımı koleksiyonu, düzenlenen sergiyle görücüye çıktı.
2014 sonbahar-kış kumaş trendleri doğrultusunda hazırlanan giysi tasarımlarında kullanılan kumaşlar, öğrenciler tarafından el dokuma tezgahlarında dokundu. Kadın, erkek ve çocuk giyimiyle ilgili değişik tasarımların yer aldığı eserlerden oluşan sergi projesinde, 20 öğrenci görev aldı.
Yeni yılın giyim önerileriyle ilgili tasarımların yer aldığı sergide, ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü öğrencileri, tema ve tasarım sürecini de anlattı.
20 KİŞİLİK SINIFIN TEK ERKEK ÖĞRENCİSİ
Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü Fuayesi’nde açılan sergiye ilgi oldukça yoğundu. El dokuması kumaşlarla oluşturulan giysi tasarımlarından en dikkat çekeni ise, 20 kişilik sınıfın tek erkek öğrencisi olan Kazım Küçük’ün hazırladığı, erkek giyim tasarımı oldu.
El becerisinin ön planda olduğu Tekstil Tasarım Bölümü’nde, bir erkek öğrenci olarak eğitim görmenin zaman zaman zorluklarını yaşadığını belirten Küçük, “Erkek öğrencilerin kendini soyutladığı Tekstil Tasarım Bölümü’nde kızlarla yarışmak gerçekten zor, ama imkansız değil” dedi.
Tekstil Tasarım Bölümü Başkanı Doç. Dr. Havva Hallaçeli ise serginin oluşmasında emeği geçen tüm öğrencilerini kutladı.