Manisa Haberleri

EMİTT FUARI’NDA VAN’A ÖDÜL

Haber 03.02.2014 09:50 Pazartesi
İstanbul’da bu yıl 18'ncisi düzenlenen EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda ‘En Etkin Tanıtım Ödülü’ Van'a verildi.
30 Ocak - 2 Şubat 2014 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilere açan EMİTT Fuarı’na Van Valiliği’nin öncülüğünde Van Belediye Başkanlığı, Van Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Van Ticaret ve Sanayi Odası, Van Ticaret Borsası ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi ortak katılım gösterdi. Van standında Van yöresine ait tarihi, kültürel ve lezzetler tanıtılırken, fuarın son gününde ise çeşitli dallarda 43 ödül dağıtıldı. TÜYAP Karadeniz Salonu'nda düzenlenen törende, Van standı 'En etkili tanıtım' ödülüne layık görüldü. Van'ın ödülünü İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, Ekin Fuar A.Ş. Direktörü Hacer Aydın’ın elinden aldı. Van standının geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan EMITT'ten ödül alması Vanlı turizmciler arasında da sevinçle karşılandı.
Ödülü alan Aktuğ; güneş kenti ve doğunun incisi Van'ı dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan EMİTT'e tanıttıklarını belirterek, “Bu büyük ödüle layık görülmek gerçekten mutluluk verici. Herkesi doğunun incisi Van'a davet ediyoruz" dedi.