Manisa Haberleri

ALİ İSMAİL KORKMAZ DAVASI

Haber 03.02.2014 11:19 Pazartesi
Ali İsmail Korkmaz davasını takip etmek için Kayseri’ye gelen Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Eğer Eskişehir Barosu olmasaydı, avukatlar olmasaydı bugün sokak arasında katledilen bir delikanlının, kim tarafından öldürüldüğünü faili meçhuller arasına yazacaktık” dedi.
Eski adliye önünde basın açıklaması yapan Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Halkı uzakta tutmak için bu kadar güvenlik alınmış ama burada yeterli güvenlik alınmamış. Allah korusun, bir şey olmaz diye ümit ediyorum. Şimdi bir kere bu dava son derece önemli. Halkın yargıya güveninin sağlanması noktasında son derece önemli. Buraya nasıl geldik? Önce hatırlatayım. Eskişehir Valisinin ‘arkadaşları öldürmüştür’ diye peşin hükümlü ve kanaatimizce soruşturmayı gölgelemeye elverişli beyanlarıyla geldik. Eskişehir Baro Başkanımızın, baromuzun genç avukatlarının inanılmaz bir mücadelesi ile deliller tek tek dükkanlardan toplandı. Silinen hard disklerin altında gerçek görüntülere ulaşıldı. İğneyle kuyu kazıldı. Değerli arkadaşlar, burada bir şey görüyoruz. Demek ki avukat, avukatlık ve barolar adaletin ulaşılmasında son derece önemli. Eğer Eskişehir Barosu olmasaydı, avukatlar olmasaydı, bugün sokak arasında katledilen bir delikanlının, kim tarafından öldürüldüğünü faili meçhuller arasına yazacaktık ve belki de Eskişehir Valisinin ‘arkadaşları öldürmüştür’ cümlesine inanalar çıkacaktı. Tabi bundan sonra içeride yargılananlar mıdır suçlular, başkaları var mıdır? Bunların ortaya çıkarılmasını yargıdan bekliyoruz” diye konuştu.
"Bu davanın aslında Eskişehir’de görülmesi, çok daha sağlıklı olurdu" diyen Feyzioğlu, “Çünkü keşif yapılacak yer orası. Keşif gözleri ile görerek yapılabilirdi. Tanıklar zaten orada dinlendi. Dolayısıyla, davanın Kayseri’ye getirilmesi kanaatimizce doğru olmadı, ama burada bir hemşehricilik yapmama lütfen izin verin. Kayseri’nin ekmeğini yemiş, suyunu içmiş kişilerin ve bu arada hakimlerin adaleti tecelli ettirmekte, daha da bir şevkle başarılı olacaklarını umut ediyorum. Türkiye’nin her yerinde binlerce namuslu hakim, savcı, on binlerce vatan aşkıyla yanıp tutuşan avukat var. Dolayısıyla dava Kayseri’ye geldi diye umutsuz olacağımız bir durum yok. İşte bizler de buradayız. Ben adalete ulaşılacağına güveniyorum. Bu güvenle zaten umut içerisinde yaşayabiliriz” şeklinde konuştu.