Manisa Haberleri

DETICE PROJESİ TAMAMLANDI

Haber 03.02.2014 14:22 Pazartesi
AB Erasmus Yoğun Program Projesi olan “The Development of Entrepreneurship Through Interactive Encouragement of Creativity in Education” (DETICE) programı tamamlandı.
19 Ocak - 1 Şubat 2014 arasında düzenlenen AB Erasmus Yoğun Program Projesi ‘DETICE’ programı, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. SAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Titrek koordinatörlüğünde yürütülen projeye İspanya, Portekiz, Belçika, Danimarka, İtalya, Litvanya, Çek Cumhuriyeti ve Romanya’dan 10 üniversiteden toplam 85 akademisyen ve öğrenci katıldı.
Eğitimde yaratıcılık becerilerini geliştirerek, girişimci ruha sahip öğrenci ve öğretmen adaylarının yetiştirilmesini hedeflendiği DETICE projesinin amaçları doğrultusunda, projeye katılım gösteren öğrenciler için eğitsel ve öğretici yaklaşımlardan yararlanıldı. Ağırlıklı olarak akademik sunumlar ve çalıştaylar aracılığıyla yapılan programda farklı ülkelerden akademisyenler, uzmanlık alanlarına göre yoğunlaştırılmış programın ana konularını içeren akademik sunumlarını paylaştı. Katılımcıların ilgi ve uzmanlık alanlarına göre gruplandırılan çalıştaylarda, grup tartışmaları, beyin fırtınası ve proje temelli aktiviteler gibi öğretim yöntemlerinden yararlanıldı.