Manisa Haberleri

AYDIN ATLETİZMİ İVME KAZANDI

Haber 04.02.2014 09:03 Salı
Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Antrenörü Burak Uygun, Aydın’ın atletizmde önemli bir noktaya ulaşabileceğini belirtti.
Aydınlı sporcular, 25- 26 Ocak 2014 tarihinde İstanbul’da yapılan 16 yaş altı Salon Türkiye Şampiyonasından 4 madalya ile döndü. Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Antrenörü Burak Uygun, Salon Türkiye Şampiyonası’ndan dereceyle dönen sporculardan Hüseyin İşekeş’in 200 metrede Türkiye birincisi ve 60 metrede Türkiye üçüncüsü, Soner Yalçınkaya’nın 60 metrede engellide Türkiye birincisi ve 400 metrede Türkiye dördüncüsü, Yılmaz Berke Karataş’ın 60 metrede Türkiye ikinciliği ve Yusuf Deryalar’ın da sırıkla yüksek atlanmada Türkiye dördüncülüğü elde ettiğini kaydetti.
İstanbul’da düzenlenen Türkiye 16 yaş altı Salon Türkiye şampiyonasına Türkiye genelinden 733 sporcunun katıldığını ve Aydın İlini temsil eden 13 sporcunun katıldığını ve bunların 4’ünün dereceye girdiğini belirten Uygun, “Türkiye çapında katılımın son derece yüksek olduğu bir müsabakada ilimizde dört başarılı sporcunun çıkması Aydın için büyük bir kazançtır. Kardeşköy’de büyük bir tesisimiz var. Hazırlıklarımızı ve antrenmanlarımızın büyük bir bölümü burada yapmaktayız. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz maddi ve manevi olarak hep yanımızdadır. İnşallah bu başarı Aydın da bir başlangıç olur” diye konuştu.