Manisa Haberleri

BM İLE AZERBAYCAN ARASINDA KÜLTÜREL MUTABAKAT ZAPTI

Haber 04.02.2014 13:05 Salı
Birleşmiş Milletler (BM) Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Nassir Abdulaziz Al-Nasser ve Azerbaycan Din İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Elshad Iskandarov, iki kurum arasında kültürel iş birliğini öngören ‘Mutabakat Zaptı’nı imzaladı.
Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Nassir Abdulaziz Al-Nasser ve Azerbaycan Din İlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Elshad Iskandarov, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu (İKGF) kapsamında iki kurum arasında kültürler arası diyalog alanında iş birliği öngören ‘Mutabakat Zaptı’ imzaladı.
İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda kültürel iş birliği mutabakat zaptını imzalayan Azerbaycan Din İlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Elshad Iskandarov, Azerbaycan’ın Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı'na aktif katılım sağladığını söyledi.
Iskandarov, “Bugün imzaladığımız faaliyet planı, yakın zamandaki projelerimizi belirliyor. Bu projeler içerisinde sanat vasıtasıyla hoşgörünün dünyada yayılması da var” diyerek, anlaşmanın gençlerin dünya medeniyetlerini tanıması ve hoşgörüyü yaymak açısından önemli olduğunu belirtti.
Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Nassir Abdulaziz Al-Nasser ise mutabakatın imzalanmasının memnuniyet verici olduğunu kaydederek, Iskandarov’a ve Azerbaycan yönetimine teşekkür etti.