Manisa Haberleri

BAŞKAN TOÇOĞLU’NDAN KARASU’YA SU MÜJDESİ

Haber 04.02.2014 15:14 Salı
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Karasu’da yoğun bir program gerçekleştirdi.
İlk olarak AK Parti Karasu İlçe Başkanlığını ziyaret eden Başkan Toçoğlu ardından AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ile birlikte Karasu Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Limandere Belediye Başkanı Hüdaver Ağun, AK Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı hazır bulundu. Ziyaretin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile birlikte belediye başkanları ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.
17 Ağustos, Mevlana, Plaj Caddesi esnaflarını ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Başkan Toçoğlu, Plaj Caddesi üzerinde hizmete giren Şen Park çocuk oyun parkının açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından programına devam eden Başkan Toçoğlu, Şoförler odası, Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret etti. Karasu’da yoğun bir program gerçekleştiren Başkan Toçoğlu, Kapalı Pazar yerindeki esnafları ziyaret ettikten sonra akşam saatlerinde AK Parti Karasu İlçe Teşkilatı’nda bölge muhtarları ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında AK Parti Karasu Kabakoz Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu açılışı düzenlendi.
Seçim İrtibat Bürosu açılışında söz alan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Gün boyu gerçekleşen programımızda Karasu’da çok büyük bir ilgi ile karşılandık. Bütün esnaf kardeşlerime, Karasu’lu hemşerilerime teşekkür ediyorum. Sizin güveninizi boşa çıkarmamaya, çok çalışarak sizlerin başını dik tutmaya devam edeceğiz. Artık Karasu’da, yeni bir dönem başlıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin güçlü hizmet elinin uzanacağı döneme giriyoruz. Bundan sonra inşallah Karasu’nun kanalizasyon hizmetleri, su hizmetleri, mezarlık, itfaiye ve ulaşım hizmetleri Büyükşehir tarafından yürütülecek. Bu yüklerden kurtulmuş Karasu Belediyesi de sizin hayatınızı kolaylaştırmak için daha fazla hizmet getirecek” şeklinde konuştu.
Konuşmasının devamında Karasu’nun büyükşehir sınırlarına dahil olmasının ardından ilçede SASKİ’nin çalışmalara başlayacağını ve köylerdeki bulanma ve su yetmezliği sorununun ortadan kaldırılacağının altını çizen Başkan Toçoğlu, “Hendek Yeşilyurt Bölgesi’ne, Kaynarca’ya, Karapürçek ve Sapanca Muradiye’ye, şehrin dört bir yanına Sapanca Gölü’nden temin edilen birinci sınıf içmesuyunu ulaştırıyoruz. Arıtma Tesisleri, su depoları ve isale hatları ile şehrimizin içmesuyu geleceğini garanti altına alıyoruz. İnşallah seçimlerin ardından Karasu da Büyükşehir sınırlarına dahil olacak, kısa süre içerisinde arıtma tesisine kavuşacak. Karasu’da su sıkıntısı yaşanan bölgelere birinci sınıf kaliteli içmesuyu ulaştıracağız. Biz sizleri mahcup etmedik, bundan sonra mahcup etmeyeceğiz. İnşallah 30 Mart günü, sandıklardan daha da güçlü çıkarak geleceğimize sahip çıktığımızı göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Limandere Belediye Başkanı Hüdaver Ağun, Darıçayırı Belediye Başkanı Ahmet Başaran, AK Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı, meydanı dolduran kalabalığı selamladıktan sonra Kabakoz Mahallesi seçim irtibat bürosu açılışını gerçekleştirdi.