Manisa Haberleri

KAYSERİ’DE BİLET SATIŞINA DÜZENLEME

Haber 04.02.2014 16:17 Salı
Kayseri Valiliğinin aldığı 18 yaşından küçük olanlara ailelerinin izni olmadan bilet kesilmemesi kararı uygulanmaya başlandı. Otobüs firması çalışanı İbrahim Öztürk, “Karar gereği 18 yaşından küçük kişilere ailelerinin izni olmadan bilet kesmiyoruz” dedi.
Kayseri Valiliğinin aldığı karar gereği 18 yaş altındakilere ailelerinin, vasisinin ve kanuni temsilcisinin yanında bulunmaması dahilinde şehirler arası otobüs terminallerinde ve tren garlarında bilet satılmaması yürürlüğe girdi.
Kayseri Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde firma görevlisi olarak çalışan İbrahim Öztürk, “Firma olarak karayolları yolcu taşımacılığında 12 yaş altı yolculara kimlik kontrolü yaparak bilet tahsisi yapamıyoruz. 18 yaş altındakilere de ailelerinin desteğini ve onayını alarak bilet tahsisi yapabiliyoruz” dedi.
Bir diğer firma çalışanı Abdullah Kılıç ise, valiliğin aldığı kararı gereği ellerine tebligat geldiğini ve uygulamaya başladıklarını söyledi. Kılıç, “18 yaşından küçük olanlara ailelerinin izni olmadan bilet satmıyoruz” dedi.