Manisa Haberleri

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FİKRİ IŞIK:

Haber 04.02.2014 22:02 Salı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bizim en önemli görevimizi milli iradeye sahip çıkmaktır. Milli iradeye kim müdahale etmek isterse karşısında bizi bulur" dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Kocaeli Kartepe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Üzülmez'in aday tanıtım toplantısına katıldı. Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıya Bakan Fikri Işık'ın yanı sıra AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AK Parti Kartepe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Üzülmez, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AK Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül ve çok sayıda partili katıldı. Program Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterisi ile başladı. Kartepe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Üzülmez salona omuzlarda geldi.
Toplantıda konuşan Bakan Fikri Işık, "Burada gördüğüm heyecan ve birlik ve beraberlik benim memnun etti. Yeni bir sürecin başındayız. 30 Mart akşamı oy rekoru ile Hüseyin Üzülmez'i inşallah belediye başkanı olarak seçeceğiz. Kartepe'yi bir marka haline getirmekle ilgili her türlü fedakarlığı gösteren Şükrü Karabalık'a teşekkür ediyorum. Bu bir nöbet devridir. Hepimiz bu milletin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Bizim siyaset anlayışımız millete hizmet anlayışıdır AK Parti eşittir hizmet demektir. Bizi iktidar yapan da hizmetimizdir. 10 yıldır yerelde iktidarız. Kocaeli'ye ve Türkiye'ye çok büyük hizmetler yaptık. Bu hizmetleri görmeyenler oldu. Ama halkımız bu hizmetleri gördü ve sandıkta biz hiç yalnız bırakmadı. 2004'te bu sorumluluğu alır almaz Kocaeli'yi büyükşehir yaptık. Bu başarılınca Kocaeli'de büyük bir hizmet anlayışı başladı. 2008 yılında yeni ilçelerde oluşturduk ve optimal büyüklükler sağladık. 2009'da halkımız bize o güçlü desteği yine verdi. Yeni bir dönemin başlangıcında halkımızın karşısına çıkacağız. Bu gün Türkiye yepyeni bir Türkiye.Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
"Türkiye güçlendikçe Türkiye'nin önüne engeller koydular. AK Parti bu engelleri aşmakla uğraştı" diyen Bakan Işık sözlerini şöyle sürdürdü:
"Maalesef hiç tahmin etmediğimiz yerden engeller geldi. Başbakanımızın duruşu bizim her zaman önümüzü aştı. Milletimizin dik duruşu da başımızı dik tutmaya yetki verdi. Milletimizin bu desteği olmasaydı biz bu günlere gelemezdik. Bizim en önemli görevimizi milli iradeye sahip çıkmaktır. Milli iradeye kim müdahale etmek isterse karşısında bizi bulur. Türkiye 2013 Mayıs ayında çok parlak bir süreç yaşadı. Bir operasyonla 2 milyar 800 milyon fidanı bir ağaçla buluşturan bir iktidara 3 tane ağaç yüzünden operasyon yapıldı. Milletimiz oyunu çok çabuk fark etti. Başbakanımızın sağlam iradesi bu oyunu bozdu. 17 Aralık günü yolsuzluk perdesi altında milli iradeye bir operasyon daha düzenlendi. Bu da başarılı olmadı. Bu mili iradeye operasyon yapanlar şunu çok iyi biliyorlar Ak Parti ekonomik kriz çıkmasa gitmez. Çok şükür Türkiye'nin ekonomisi çok güçlü. Biz neyin ne olduğunu biliyoruz. Biz canımız dediklerimizin bizi can evimizden vurmak istediklerine de şahit olduk. Seçimlere kadar da bazı oyunlarla karşılaşacağız. Türkiye'nin güçlenmesi istemeyenler vereceğimiz en güzel cevap 30 mart akşamı olacaktır. Bu seçim sadece bir yerel seçim değildir. Bu seçim milli iradeye sahip çıkıldığının göstergesidir. Bu seçim Türkiye demokrasiden yana olanlar ve darbeye destek verenlerin yarıştığı bir seçim olacak. Türkiye'de paralel yapıyla kıyamet koparanlar bugün paralel yapıyla AK Parti'ye operasyon yapıyor. Milletimiz bunlara 30 Mart akşamı cevap verecek. Biz sandığı demokrasini namusu olarak görüyoruz. Milletimiz bizden hiçbir seçimde desteğini esirgemedi. 30 Mart akşamı gülen yine milletimiz ve AK Parti olacaktır."
"Siyaseti bir kavga aracı olarak asla görmedik" diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Siyaseti uyum içerisinde yaptık. Kocaeli teşkilatları Türkiye'nin örnek aldığı teşkilatlar oldu. Biz Kocaeli'de ne kazandıysak sevgiden kazandık. Bu seçim bir yerel seçim olmanın ötesinde referanduma dönüştü. Bir ebedi bir mücadelenin içindeyiz. Mücadelemiz hak arama davasıdır. Bugün bu ilçede çok güzel hizmetler yaptık. Şükrü kardeşimizle Kartepe'ye çok güzel hizmetler yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ise, "Kartelepeli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Önümüzde bir seçim var. Milletimizin en çok önemsediği seçimler belediye seçimleridir. Biz sorumluluğumuzun bilincinde ve farkındayız. Kartepe'ye sağanak sağanak hizmet yağdı. Kartepe'de tıkır tıkır çalışan bir belediye ortaya çıktı. Hizmetlerin hepsi helal olsun. Bu hizmetlerimizde bundan sonra artarak devam edecek. Hüseyin Üzülmez adaylığı hayırlı olsun. ilçemizde bundan sonra yapılan işlerin destekçisi ve takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.
Kartepe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Üzülmez de 30 martta farklı bir belediyecilik profili çizeceğini kaydetti. Kartepe'yi sosyal yaşam ve spor merkezi yapacaklarını söyleyen Üzülmez, yeni bir belediyecilik anlayışı getireceklerini açıkladı.