Manisa Haberleri

SURİYE’DEKİ İÇ SAVAŞ, SPOR TOTO SÜPER LİG TRANSFERLERİNİ DE ETKİLEDİ

Haber 05.02.2014 09:25 Çarşamba
Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden Gaziantepspor, ara transfer dönemindeki çalışmalarında, Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle bazı futbolculardan olumsuz yanıt aldı.
Olağanüstü Kongre ile yeniden başkan seçilen Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ve yönetim kurulu üyeleri, ara transfer dönemini iyi değerlendirerek takımı güçlendirmeye çalıştı. Teknik direktör Sergen Yalçın'ın talepleri doğrultusunda ara transfer dönemini iyi değerlendirmek isteyen Gaziantepspor yönetimi, Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle transferler konusunda sorun yaşadı.
Stoper mevkii için Fildişi Sahili asıllı Benjamin Angoua için Kulübü FC Valeciennes ile bonservisi konusunda tüm noktalarda anlaşılan Gaziantepspor, bu futbolcu ile ön sözleşme bile imzaladı. Futbolcu ile yapılan tüm görüşmeler olumlu geçerken, 3 Şubat günü İstanbul'a gelen Benjamin Angoua ile Gazinatepsporlu bazı yöneticiler yüz yüze görüştü. Bu görüşmelerde ana hatlarıyla anlaşma sağlanmasına rağmen, Gaziantep'in Suriye sınırında olması ve Suriye'de yaşanan şiddet olayları sebebiyle futbolcunun Gaziantepspor ile anlaşmaktan vazgeçtiği öğrenildi.