Manisa Haberleri

TSD ÇERKEZKÖY ŞUBE BAŞKANI ÇETİNKAYA, ’BİZSİZ ALINAN KARARLAR HER ZAMAN EKSİK OLACAKTIR’

Haber 05.02.2014 09:40 Çarşamba
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi yönetimi Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Adem Tuncel’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Adem Tuncel, “Geçtiğimiz günlerde Halk Eğitimi Merkezi’nde bir toplantı yapıldı. Toplantıya Kaymakamımız başkanlık etti. Toplantının amacı Çerkezköy’de toplu bir halk eğitimi faaliyeti gerçekleştirebilmekti. Birçok kuruluş toplantıya davet edildi fakat Kaymakamımız katılımın yeterli olmadığını belirtti. Bu toplantıda TSD Çerkezköy Şubesi’nin de bulunması gerekirdi. Kaymakamımız bu yönde talimat verdi. Siz de toplantıda dernek olarak kendinizle ilgili bir şeyler söyleyebilirdiniz. Engellilere yönelik bir eğitim programı başlatılabilir. Kaymakamımız Metin Kubilay bu tür projelere açık” dedi.
İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün gece gündüz Çerkezköy’ün her yerini gezdiğini ifade eden Hayrettin Çetinkaya, “Bu tür toplantılarda engelliler derneğinden de birilerinin olması her zaman faydalıdır. Aksi takdirde alınan kararların bir tarafı her zaman eksik kalacaktır. Biz her davete açığız. Biz toplantıya davet edilmediğimiz için eleştirmiştik. Biz de bu toplumda yaşıyoruz. Kamu yararına çalışan bir derneğiz. Bizim bu tarz toplantılara özellikle davet edilmemiz gerektiğine inanıyoruz” dedi.
Basın mensuplarının “Çerkezköy’de zihinsel engellilere yönelik parmak izi uygulaması yapılıyor mu?” sorusunu yanıtlayan Adem Tuncel, “Şuan ilçemizde bununla ilgili bir çalışma yok. Bizde zihinsel engellilerimizin kayıtları mevcut. Çerkezköy’de hala aile yapısı var. Fakat ilçemizde kimsesiz insanlarla ilgili bir kayıt altına alınmasına yönelik çalışma yürütüyoruz” dedi.