Manisa Haberleri

MAMAK’TA MANTI ŞENLİĞİ

Haber 05.02.2014 09:39 Çarşamba
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Erciyes Kayserililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nce bu yıl 2’ncisi düzenlenen Mantı Şenliği’ne katıldı.
Abidinpaşa Lale Restaurant’ta gerçekleşen şenliğe AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Meclis Başkanvekili Erdal Ak, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Dernek Başkanı Mustafa Esen ve çok sayıda davetli katıldı. Kayseri’nin tescilli yemeği mantının hazırlanması zahmetli bir lezzet olduğunu kaydeden Akgül, “Derneklerimiz birbirinden güzel programlarla bizleri kaynaştırırken, farklı kültürlerin buluşmasına da öncülük ediyor. Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini derneklerimizin faaliyetleriyle görüyoruz. Bu birlik ve beraberlik hiç bozulmasın” dedi.
Kayserililerin birlik ve beraberliğine Meclis’te Kayseri milletvekilleri arkadaşları sayesinde çok yakinen tanıklık ettiğini kaydeden Milletvekili Feramuz Üstün ise, “Kayseri Türkiye’ye ticareti öğreten ilimizdir. Türkiye’nin parlayan yıldızıdır. Kayseri denilince akla birleşip ortak hareket etmek gelir” diye konuştu.
2009 yılında kurulan bir dernek olduklarını ve kuruldukları günden itibaren Akgül’ün hep yanlarında yer aldığını belirten Dernek Başkanı Mustafa Esen de, “Mamak’ta gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak için yaptığımız her etkinlikte Mamak Belediyesi’nin desteğini gördük. Başkanımız Mamak’ta çok ciddi yatırımlara imza attı. Hizmetlerinin artarak devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.