Manisa Haberleri

KAYSERİ, EMITT FUARI’NDAN ÖDÜLLE DÖNDÜ

Haber 05.02.2014 12:02 Çarşamba
İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen 18’nci EMITT-2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’nda yer alan Kayseri Valiliği standı, fuar organizasyonu tarafından “Bölgenin Havasını En İyi Yansıtan Stand” ödülünü aldı.
Kayseri Valisi Orhan Düzgün’ün talimatıyla oluşturulan ve kente ait tarihi, kültürel ve turistik değerlerin 30 Ocak - 2 Şubat tarihleri arasında dünyaya tanıtıldığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’ndaki (EMITT) Kayseri Standı, alanında uzman turizm otoritelerinden tam not aldı.
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından açılışı gerçekleştirilen ve Vali Orhan Düzgün’ün üst düzey yöneticiler ile bazı turizmcilere bizzat ev sahipliği yaptığı Kayseri Valiliği Standı, bazı standlarla birlikte 67 ülkeden binlerce katılımcı ve 200’ün üzerinde stand arasından ödüle layık görüldü.
Uluslararası Fuar Organizasyonu tarafından oluşturulan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda Kayseri Valiliği, EMITT 2014’ün “Bölgenin Havasını En İyi Yansıtan Standı” seçildi.
EMITT tarafından bu yönde hazırlanan plaket ise Vali Orhan Düzgün’e takdim edildi.
Vali Düzgün, ödüle ilişkin yaptığı kısa değerlendirmede, EMITT Turizm Fuarı’nı önemsediklerini, günler öncesinden planlı bir organizasyon ile kente ait değerlerin fuardaki standa yansıtılmasına ilişkin çalışma yürüttüklerini, önümüzdeki yıllarda bu tür organizasyonlara gerek stand gerekse tanıtıma yönelik hazırlıklar bakımından daha iyi hazırlanacaklarını belirterek, “Kayseri’ye verilen bu ödül şehrimizin tarihine, kültürüne ve turizm potansiyeline verilmiş bir ödüldür. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.
İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde bu yıl 18.si düzenlen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Kayseri Valiliği tarafından kentin genel tanıtımının yapıldığı bir stand oluşturulmuş, ayrıca Erciyes Kayak Merkezi de kış turizmi için ayrılan alanda hazırlanan ikinci bir stand ile tanıtılmıştı.