Manisa Haberleri

ANTALYA’DA YEREL SEÇİMLERE DOĞRU

Haber 05.02.2014 12:57 Çarşamba
AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, seçim çalışmalarını Türkiye’nin 81 ilinden gelen vatandaşların kurduğu çeşitli hemşehri derneklerini ziyaret ederek sürdürüyor.
Ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, "Sizler doğduğumuz yer değil, doyduğumuz yer diyerek Antalya'da yaşamaya karar vermişseniz, ben bu şehirde yaşamaya karar vermiş, nerede doğarsa doğsun, kim olursa olsun herkesi hemşehrim olarak kabul ederim" dedi. Ankara, Samsun, Çankırı, Sivas, Diyabakır, Batman ve pek çok ilden gelerek Antalya’da yaşamaya karar vermiş insanların Antalya’nın çok önemli bir zenginleşme kaynağı olduğunu belirten Türel, “Türkiye işte bu zenginliğini hayata geçirip koruduğu takdirde, bu zenginliği ayrışma değil, bütünleşme sebebi gördüğü takdirde, bugün dünyanın en zengin ülkeleriyle yarışabilecek bir konuma gelecektir ve gelmektedir'' dedi.
Menderes Türel hemşehri derneklerini ziyaretlere devam edeceğini belirterek, şunları kaydetti.
''Bizler nerede doğacağımıza kendimiz karar veremeyiz. Bu Allah’ın takdiridir. Ancak, nerede yaşayacağımıza kendimiz karar verebiliriz. Sizlerin yaşamak için Antalya'yı seçmenizden dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Antalya'da yaşamaya karar vermiş sizler; kendi şehirlerinizin kültürlerini, zenginliklerini Antalya'da yaşatarak, Antalya'da bunu zenginleştirerek şehrimize çok önemli bir katkı sağlıyorsunuz. O yüzden, ben her zaman Antalya'daki hemşehri derneklerini kendi yapmış olduğu faaliyetler içerinde desteklemiş, onlarla beraber yola devam etmiş bir kardeşiniz olarak, bundan sonra da aynı şekilde, aynı gayretleri ortaya koyacağım.''