Manisa Haberleri

AÜ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NDEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Haber 05.02.2014 14:16 Çarşamba
Küresel Isınmaya Pedal Çevirerek “Suya Yüzünü Dön” temalı proje kapsamında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bir sosyal sorumluluk projesi daha hazırlıyor.
Projenin danışmanlığını yapan Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadettin Sarı yaptığı açıklamada; “Çevreye olan duyarlılığın küçük yaşlarda başladığı bilinci ile sosyal sorumluluk projesini Konyaaltı Koleji öğrencileri ile birlikte yapıyoruz. Projenin amacı, yeraltı kaynaklarının yavaş yavaş tükenerek barajlardaki su seviyelerinin azalması gibi birçok çevre sorununa dikkat çekmek” dedi.
Sanatçı olarak görevlerinin, sosyal sorumluluk projeleri ile toplumun dikkatini çekerek eğitimli ve eğitimsiz insanlarda farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Prof. Dr. Sarı, “Bu proje kapsamında, dünyamızda artık petrol yerine su kavgalarının başlayacağı, küresel ısınmadan nasibimizi almadan, suyun önemini ‘Damlaya Damlaya Göl Olur’ atasözümüzden yola çıkarak öğrencilere, gelecek nesillerimize bilinç aşılamaya çalışıyoruz. Fakültemizin sanatçı eğitimcileri ve alanında uzman arkadaşlarımız ile Konyaaltı Koleji’ne eğitim seminerleri vererek, çevremize doğaya yönelik sosyal farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Proje kapsamında önümüzdeki günlerde minik ellerin sergi ve enstalasyonları ile tematik sunuşlar yaparak suya yüzümüzü döneceğiz” şeklinde konuştu.
Projenin koordinatörlüğünü AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Halka İlişkiler Koordinatörü Leyla Pamir Kumbul, proje yürütücülüğünü ise Müzeyyen Çelebi, Suat Altay, Necla Bağ, Tuğçe Metin, Mete Çelebioğlu, Melis Sucuoğlu, Zehra Seda Okutucu, Sabriye Öztütüncü ve Serap Duman’ın yaptığı belirtildi.