Manisa Haberleri

MALATYA BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Haber 05.02.2014 15:57 Çarşamba
Malatya Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısı yapıldı.
Belediye Meclis Salonu’nda, yapılan toplantıya Meclis I. Başkan Vekili Mehmet Şehitoğlu başkanlık etti. Toptancı Hali’nde faaliyet gösteren işyerlerinden alınacak teminat miktarı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşüldüğü toplantıda, ilgili mevzuat gereği hal esnafından alınması gereken teminatın haldeki 1 yıllık en düşük işyeri kirası oranında olması teklifi kabul edildi.
Toplantıda, Adliye yanında yapılan otoparkın 48 araçlık bölümünün Defterdarlığa 68 araçlık bölümünün de Cumhuriyet Başsavcılığı’na tahsisi kararlaştırıldı. Yeşilyurt Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonu yapım projesine ortak olunması da kabul edilerek, projeye 60 bin TL aktarılması onaylandı.
Meclis toplantısında, MOTAŞ’ın sermaye artırımından dolayı Malatya Belediyesi hissesine düşen 3 milyon TL’lik bölümünün ödenmesi de kabul edildi.
Belediye Meclisi, gündemde yer alan imar maddelerini de görüşerek karara bağladı. İmar maddelerinin bir kısmı görüşülerek karara bağlanırken, bir kısmı ertelendi, diğer bir kısmı ise İmar Komisyonu’na havale edildi. Toplantıda, elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla talep edilen çeşitli yerlerdeki alanların trafo alanı olarak tahsisi de kararlaştırıldı.
Belediye Meclisi, Mart Ayı Olağan Toplantısı’nı 5 Mart Çarşamba günü saat 14.00’da yapmayı karara bağlayarak toplantıyı tamamladı.