Manisa Haberleri

BAŞKAN IŞIK; ’HENÜZ KESİN KARAR VERİLMİŞ DEĞİL’

Haber 05.02.2014 21:09 Çarşamba
Yaklaşan yerel seçimler kapsamında CHP Selçuk Belediye Başkan Adaylığını açıklayan ve yaklaşık 5 aydır çalışmalarını sürdüren Belevi Belediye Başkanı Özcan Işık, kamuoyunda mevcut Başkan H.Vefa Ülgür'ün adaylığının kesinleştiği yönündeki söylemlere cevap vererek; "Henüz kesin bir karar verilmiş değil. Kesin karar Genel Başkanımız tarafından açıklanacaktır. Sayın Başkanın adaylığının kesinleşmesi konusundaki söylemler doğru değildir" ifadesinde bulundu.
Parti genel merkezine aslı olmayan birtakım konuların aktarıldığını, yine kendisinin Selçuklu olmadığı yönünde bilgilerin verildiği yönünde açıklamalarda bulunan Başkan Işık; "Benim annem, babam, ninelerim, açıkçası bütün yakınlarım Selçukludur. Dedelerimin, ninelerimin mezarları burada. Benim köklerim Selçuk’tadır. Benim CHP'li olmadığımı söylemişler. Ben bir CHP'li olarak bu partinin çatısı altında olmamın diyetini 27 yıllık meslek hayatımda çok ağır bedellerle ödedim. Ancak bugün baktığımızda partiye herhangi bir şekilde emek vermemiş, halktan kopmuş, altı okun içeriğini bilmeyen insanların kendilerini CHP’li olarak göstermeleri bizleri üzmektedir. Ben üniversite için gittiğim Ankara'da evlenip hayatıma burada devam ettim. Dolayısıyla biz ekmeğimiz ve ailemiz için Ankara'da kalmışız. Daha sonra bize gelen talepler ve benim memleketime olan gönül borcum nedeniyle ben Belevi Beldesi'ne gelerek 2009 seçimlerinde Ak Parti'ye büyük bir fark atarak başkan seçilmişim. Yani beni seçenler bana güvenen insanlardır, bana inanan insanlarıdır. Biz 3 buçuk yılda Belevi Beldesinde çok ciddi çalışmalar yaptık. Görev süremizi elimizden aldılar ve dolayısıyla bir dönem de Selçuk için aday oldum. Hem Belevi'de yarım kalan hizmetlerimizi tamamlamak, hem de Selçuk'u marka yapmak için aday adayı olduk" dedi.
Aynı ismin dördüncü kez aday olmasını demokratik bulmadığını söyleyen Başkan Işık, "CHP’de böyle bir şey olmamalıydı. Selçuk halkının hayaliyle oynanmamalıydı. Benim Selçuk’ta almayı taahhüt ettiğim oyu buyursun arkadaşlarımız alsınlar” dedi.