Manisa Haberleri

ATSO KORKUTELİ İRTİBAT BÜROSU TÖRENLE AÇILDI

Haber 06.02.2014 09:06 Perşembe
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) Korkuteli Temsilciliği törenle hizmete açıldı.
Törene ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, ATSO Meclis Başkanı İzzet Bayar, ATSO Başkan Yardımcısı Davut Çetin, Meclis Başkanvekili Miray Akbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Tayfun Kavukcu, Meclis Üyesi Münevver Gençtürk ve ATSO Korkuteli Temsilcisi Halil Eray, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, İl Genel Meclis Başkanı Cavit Arı, Ak Parti, CHP, MHP, SP Belediye Başkan adayları, ATSO Korkuteli üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Açılış töreninde konuşma yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, ilçenin ticari açıdan son yıllarda gelişme gösterdiğine işaret ederek, "Korkuteli’nde yaklaşık 500 üyemiz var. Bunların çoğu da şirket. Temsilciliğimizin yaptığı hizmetleri daha yakından takip edebileceksiniz" dedi. Finike portakalında olduğu gibi Korkuteli mantarında da markalaşma çalışması yapılabileceğini belirten Budak, "Türkiye’de üretilen mantarın yüzde 50’den fazlası Korkuteli’nde üretiliyor. Fakat Türkiye bunu ne kadar biliyor tartışılır. Antalya’daki patates üretiminin yüzde 80’i, tahılın yüzde 50’si, elmanın yüzde 40’ı, kirazın yüzde 70’i, hayvancılığın yüzde 20’si ve süt üretiminde 35 bin ton süt üretimi ile de birinci olmuş. Üretici kazanamadığından, tüketici de ucuz ürün tüketemediğinden şikayetçi. Enerji fiyatları, gübre fiyatları, ilaç fiyatları gibi muzdarip olunan konular var. Mantarda, elmada markalaşmak için girişimlerde bulunulmalı. Biz de bu konuda elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.
Antalya'nın tarımsal girdi anlamında Türkiye’nin başkenti olduğunu kaydeden Budak sözlerine şöyle devam etti:
"Turizmde de öyle. Biz bu işin öneminin farkındayız. İnşallah bizi yönetenler de farkında olur. Buradan 100 binlerce turist geçiyorsa, en azından gezilecek bir müzesi olsun. Siyasi temsilcilerimize öneride bulunuyorum. Bizim de üzerimize düşen bir görev varsa yapmaya hazırız. Antalya’da Tanıtım A.Ş.’yi kurduk. Antalya önemli bir turizm kenti. Türkiye’ye gelen 3 turistten bir tanesi Antalya’yı tercih ediyor. Bizim yaylalarımızın durumu ne diye baktığımızda, çok da değerlendiremediğimiz bir turizm potansiyelimiz var. Özellikle Korkuteli kavşak noktasında yer alıyor. Antalya’dan Pamukkale, İzmir, Aydın, Muğla gibi diğer turizm kentlerine ulaşımda kavşak rolü oynuyor. Korkuteli, değerlendirilmemiş bir turizm güzergahıdır. Korkuteli’nin turizmden yeteri kadar pay alabilmesi için yapılabilecek çok fazla yatırım var. ATSO olarak yatırımları artırabilmek için farkındalık oluşturuyoruz" dedi.