Manisa Haberleri

İLBANK KOROSU, TÜRK SANAT MÜZİĞİ SEVERLERİYLE BULUŞTU

Haber 06.02.2014 09:04 Perşembe
İller Bankası A.Ş. (İlbank) Adana Bölge Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu, Adana Büyükşehir Tiyatrosu'nda konser verdi.
Geçtiğimiz günlerde ‘Özür Dilerim’ adlı albümüyle müzik dünyasına iddialı bir giriş yapan Meryem Zengin’in de solist olarak sahne aldığı konser büyük ilgi gördü. Ertunç Toprakezen yönetimindeki koro, birbirinden güzel hüzzam, buselik ve hicaz eserleri izleyicilerle buluştururken konsere katılanlar güfte ve bestesi Adanalı sanatçılara ait eserlere alkışlarıyla tempo tuttu.
İlbank Adana Bölge Müdürü Hüseyin Sönmezler, amatör ruhla kurulan koronun içerisinden Türkiye’ye profesyonel bir ses kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Türk sanat müziğine gönül verenleri imkanları ölçüsünde bir araya getirdiklerini belirten Sönmezler şöyle devam etti:
“Oluşturduğumuz koro son yıllarda verdiği konserlerle büyük beğeni kazandı. Ancak, daha mutlu olduğumuz konu koro içerisinden çok değerli bir sesi Türkiye’ye kazandırmanın sevinciydi. Solistlerimizden Meryem Zengin, Adanamızın yetiştirdiği değerli bestekar Halil İzlemek’e ait eserleri bir albümde seslendirdi. Başta hocamız sayın Ertunç Toprakezen olmak üzere sazları ve sesleriyle koromuza katkı sağlayan herkese ve her konserimize yoğun ilgi gösteren Adanalılara çok teşekkür ediyorum. Bu ilgi devam ettiği sürece yanlarında olmaya devam edeceğiz. Koromuzu Adana’nın bir zenginliği olarak değerlendiriyorum.”