Manisa Haberleri

ATSO FİRMALARLA İSTİŞARE YAPTI

Haber 06.02.2014 14:45 Perşembe
Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ahmet Koçaş, Organize Sanayi Bölgesinde yaşanan personel sıkıntılarının en kısa sürede çözüme ulaşması yönünde firmalarla görüşmelere başladı.
Öncelikli olarak Organize Sanayi Bölgesinde ve Aksaray’ın tekstil sektöründe yaşanan nitelikli eleman sıkıntısının önüne geçmek için geçtiğimiz ay içerisinde tekstil firmalarıyla ATSO hizmet binasında toplantı yapıldığını hatırlatan Başkan Koçaş, tekstil firmalarının kurslar açarak bu problemlerin önüne geçilmesi yönünde görüş birliğine varıldığını söyledi.
Firmaların bu tarz kursların bir an önce hayata geçirilmesi yönünde taleplerin gelmesi üzerine çalışmalarına hız veren ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, geçtiğimiz gün tekstil firmaları ile görüşerek istişare toplantıları yaptı. Burada konuşan Başkan Koçaş, “Göreve geldiğimiz gün fabrika ziyaretlerimizi yaparken firmalarımıza problemlerini sorduğumuzda hiçbir firma elaman sıkıntımız yok demedi. Gittiğimiz her yerde karşımıza çıkan bir problem için çalışmalar yapmaya başlarken ilk olarak Organize Sanayi Bölgesinde Endüstri Meslek Lisesi yapımı için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile protokol imzalanması aşamasına geldik. Hemen sonrasında ilimiz tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızı bir araya getirerek problemlerin önüne geçmek için bir toplantı gerçekleştirdik. Yapmış olduğumuz toplantıda kurslar düzenleyerek nitelikli elemanları buralarda yetiştirilmesi yönünde görüş alışverişinde bulunduk” dedi.