Manisa Haberleri

KIZILPINAR BELEDİYE BAŞKANI KORKMAZ: ’KİMSENİN İRADESİNE KİMSE İPOTEK KOYAMAZ’

Haber 06.02.2014 16:39 Perşembe
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesine bağlı Kızılpınar Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz başkanlığında yapıldı.
Toplantıyı açmadan önce bir konuşma yapan Başkan Faruk Korkmaz, çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgi verdi. Belediye olarak çalışmalarda hiçbir zaman taviz vermediklerini kaydeden Korkmaz, “Su depomuz bitti. Bağlantıları devam ediyor, inşallah tam olarak tamamlandıktan sonra suyu vermeye çalışacağız. Bundan sonra halkımız pırıl pırıl su içecek. En kısa zamanda yollarımızın onarımına başlayacağız. Asfalt ihalesini hazırladık. Nisan ayında Çerkezköy belediyesini kazanırsak çalışmalara başlanacak. Ayrıca hemen hizmeti Kızılpınar’dan başlatacağız” dedi.
“MİLLETE KULAK VERDİK”
Siyasetin hızlandığını belirten Korkmaz, AK Parti’den istifa ettikten sonra hemen BBP’ye geçtiklerini anımsatarak, "BBP ise hemen Belediye Başkan adaylığımızı ilan etti. BBP Genel Merkezi’ne ve ilçe teşkilatına teşekkür ediyorum. Bizim AK Parti’den kimseye kırgınlığımız yok. Bizim meselemiz millete hizmet meselesiydi. Ama o hizmetimiz engellendiği için vatandaşlarımızın desteği ile tekrar aday olduk. Milletin sesine kulak vererek aday oldum. Birileri dik durmadı, ihanet etti diyor. Belediye başkanları milletin malıdır. Millet hizmet istiyorsa biz de hizmet edeceğiz. O dik durmadı, ihanet etti diyenler de başkasına ihanet etmiştir. Millet hizmeti nereden isterse oradan alacaktır. Kimse kusura bakmasın. Bana karşı yapılan dedikodulara da kulak asmıyorum. Kimseye kırgın değilim. Biz çok söyledik ve konuştuk. Milletin sesine kulak verin diye söylemlerimiz oldu. Ama dinlemediler ve sonuçta böyle oldu. Herkes için hayırlısı olur. Önemli olan hizmet yapıp halkın desteğini almaktır” diye konuştu.
Korkmaz, “Seçim öncesinde adaylar meydanlarda halka kendilerini anlatacaklar. Halk kime teveccüh gösterirse o Başkan olacak. Belediye başkan adayları ne olur çirkin siyaset yapmayın. Hakkınızı ve hukukunuzu bilin. Kimsenin iradesine kimse ipotek koyamaz. Herkes hürdür. İsteyen istediği yere gider ve istediği yerde de siyaset yapar. Ben milletime ve Kızılpınar halkına sonuna kadar güveniyorum. Bu güvenimi de boşa çıkarmayacaklarına inancım sonsuzdur. 30 Mart seçimlerinde milletimiz görecek. Merkezi sistemle Kızılpınar’a ve Veliköy’e hizmet gelecek. Ne olursa olsun kim kazanırsa kazansın milletin hizmetini ihmal etmesinler ve eşit hizmet yapsınlar” dedi.
Faruk Korkmaz’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Saygı duruşunun ardından gündemin ilk maddesi olan imar komisyonu raporları görüşüldü. S.S. 61 nolu Minibüsçüler Kooperatif Başkanı Hacı Ali Rişvan’ın talep ettiği beldede oluşan Millet Caddesi üzerindeki İstanbul City Palmiye Konutlarında ikamet eden vatandaşlar için minibüslerin yolcu almasına ilişkin talebini inceleyen komisyon, talebi oy birliği ile uygun buldu. İlgili komisyon raporu meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi.
Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise belediye hisselerinin parsel maliklerine satışı görüşüldü. Hisselerin parsel maliklerine satışı konusunda meclis üyeleri arasında kısa bir tartışma yaşandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Korkmaz, “Büyükşehir’e geçmeden satalım. Borçlarımızı öderiz. Kanun zaten satınız diyor” açıklamasında bulundu. Meclisin 2 Mayıs tarihinde aldığı karara İbrahim Eren, Yavuz Kütük ve Nevzat Teker red oyu kullanınca ilgili gündem maddesi geri çekildi. Gündemin bu maddesinden, 2 Mayıs tarihinde alınan kararda encümene yetki verilmesi ve kanunun aynı şekilde devam etmesi kararı çıktı.