Manisa Haberleri

İNTERNETTE MİTİNG

Haber 07.02.2014 08:58 Cuma
Mahalli seçimler için tüm adayların alanlarda başlattığı kıyasıya rekabet sanal aleme de sıçradı. AK Parti'nin Bursa'daki Nilüfer Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Esgin, ilk mitingini sosyal medyada yazışarak yaptı. Türkiye'de bir ilke imza atan Dr. Esgin, “İnovasyonu ön planda tutuyoruz. Görüntü ve ses kirliliği oluşturmamak için mitinglerimizi sosyal medya üzerinden yapma kararı aldık” dedi.
AK Parti Nilüfer Belediye Başkan adayı Dr. Mustafa Esgin, seçmenlerini rahatsız etmemek farklı bir yöntem geliştirdi. Seçim bölgesinde görüntü ve ses kirliliğine sebep olmamak için meydanlar yerine odasındaki bilgisayarın başına geçen Dr. Esgin, sanal alemdeki takipçileriyle yazıştı. Bir taraftan tablet, diğer taraftan da masaüstü bilgisayarını açan Dr. Esgin, çoğunluğu gençlerin oluşturduğu seçmenlerinin sorularını cevaplandırdı. Dr. Esgin, bu uygulamasıyla 30 Mart'a kadar sürecek olan seçim çalışmalarına yeni bir boyut kazandırdı.
“İNOVASYONU ÖN PLANDA TUTUYORUZ”
Nilüfer’in yeni kentler bandındaki en önemli kentlerden biri olduğunu ifade eden başkan adayı Dr. Mustafa Esgin, “Ben, inovatif belediyeciliği hayata geçireceğimi belirtmiştim. Bu bağlamda seçim çalışmalarımızda da inovasyonu ön planda tutuyoruz. Biz Bursalılara, Nilüferlilere bir söz verdik. 'Seçim boyunca hiçbir şekilde görüntü ve ses kirliliği oluşturmayacağız' dedik. Bunun üzerine de mitinglerimizi sosyal medya üzerinden yapma kararı aldık. Altyapımızı kurup bunu ilan ettik. Seçmenlerimiz şu an sosyal medya üzerinden bizimle irtibat kuruyor. Nilüfer, gençlerin daha yoğun olarak yaşadığı bir üniversite kentidir. Özellikle Görükle Mahallesi’nde yoğunlaşan genç kardeşlerimiz var. Çok önemli projelerimiz var. Bakış açımız bu yönüyle gençlere dönük. Bundan dolayı da ilk mitingimizi gençlerin ve Nilüfer’in sorunları noktasında gerçekleştirdik” dedi.
“SOSYAL MEDYA MİTİNGLERİ HER HAFTA DEVAM EDECEK”
Sosyal medya mitinglerinin her hafta devam edeceğini ifade eden Dr. Esgin, “Önümüzdeki hafta, Nilüfer’in çiçekleri olan kadınlarımız sorunlarını bizimle paylaşacak. Her Perşembe günü 20.00 ile 21.00 arasında farklı bir konuda soysal medya mitingi gerçekleştireceğiz. Facebook, twitter, ve youtube kanallarının tümünü kullanacağız. Belki de bu bu anlamda Türkiye’de bir ilk oluyor. Herhalde bunu daha da geliştirerek daha önce belirttiğimiz gibi kitabı yazılacak bu seçime farklı bir boyut kazandırmış olacağız” diye konuştu.
“BİZ BU SEÇİMİN SONUCUNDA NİLÜFER’İN KAZANMASINI İSTİYORUZ”
Gençlerin sosyal medyadaki mitinge çok yoğun ilgisinin olduğunu aktaran Esgin, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Nilüfer’e yakışan bir seçim sürecini gerçekleştiriyoruz. Seçim süreci centilmence yürütülüyor. Ve biz bundan dolayı çok mutluyuz. Çünkü Bursa tarihsel süreci içinde barış ve esenliğin yurdu olmuş bir kenttir. Biz bu seçimin sonunda Nilüfer’in kazanmasını istiyoruz. Daha iyi ve güzel Nilüfer, Bursa ve Türkiye’yi konumlandırma adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”
“NİLÜFER’DE GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE BİRÇOK YENİLİĞE İMZA ATACAĞIZ”
Gençlerle ilgili projeleri, onların katılımıyla hazırladıklarını sözlerine ekleyen Dr. Esgin, “Gençlerimiz bizden online kütüphane istedi. Bir gençlik kampüsü inşa edeceğiz. Gençlerimize 7 gün 24 saat açık olacak. İçinde yüzlerce bilgisayarın olduğu gençlerimizin kartlı sistemle giriş yapabileceği bilgiye otomatik olarak ulaşmanın önünü açacağı bir ortamı gençlerimiz için hazırlayacağız. Bu noktada da Bursa’da bir ilki daha gerçekleştirmiş olacağız. Bunun yanı sıra gençlerimizin sportif faaliyetler konusunda beklentileri var. Bunu da sorduk. Futbol, basketbol, voleybol alanlarıyla yüzme havuzu istediler. Görükle Mahallesi başta olmak üzere 64 mahallemizde spor salonlarıyla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bu eksikliği de en kısa sürede gidereceğiz. Bakış açımız son derece önemli. Nilüfer, üniversite öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı genç bir kent. Genç bir başkan olarak ben de gençlerimizle birlikte birçok yeniliğe imza atacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.