Manisa Haberleri

KAZAZEDELERDEN VALİ ÜNLÜER’E DUYGU DOLU TEŞEKKÜR MEKTUBU

Haber 07.02.2014 11:59 Cuma
Geçtiğimiz ay meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazası sonrasında kazazedelerden Vali Mükerrem Ünlüer'e duygu dolu mektup geldi.
23 Ocak Çarşamba günü saat 03.15 civarında Bayburt - Gümüşhane Karayolu Yolaltı Köyü mevkiinde 34 UNS 04 plakalı otobüs, yoğun kar yağışından dolayı yol temizleme çalışması yapan iş makinesine arkadan çarpmamak için yol kenarındaki şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen trafik kazasında Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. İlkay Sitti (36) Ceyda İskender (8) ve Kıvanç Gençosmanoğlu (16) isimli 3 kişi hayatını kaybetmiş, biri ağır olmak üzere 12 kişi yaralanmıştı. Dr. Serap İskender (40)Ağır yaralı olarak görev yaptığı Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiş, yaralanan diğer 11 kişi Bayburt Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmışlardı.
Kazanın meydana gelmesinin ardından olay yerine intikal eden Jandarma, Emniyet ve Sağlık Çalışanlarının göstermiş oldukları yakın ilgi ve gayretleri, otobüste bulunan diğer yolcular tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştı.
Gerek kaza anında gerekse hastaların hastanelere sevk edilmesinde gösterdikleri gayreti ve özverili çalışmalarından dolayı; Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doktorları adına Doç. Dr. İnan Anaforoğlu ve Dr. Çiğdem Şiviloğlu, Vali Ünlüer'e göndermiş oldukları teşekkür mektubunda, “Neşe içinde başlayan yolculuğumuz gecenin saat 03’ ünde cehenneme dönmüştü, öleceğimizi düşünürken otobüsün acil penceresinden bana uzanan el, bu güne kadar tuttuğum en sıcak eldi. Otobüsün içindeki arkadaşlarımızı çıkarmaya uğraşırken, birden etrafımız dostlarla sarıldı. 112 acil yardım ekibi yaralıların yaralarını sarmaya çalışırken, polis ve jandarma ekipleri yaralıları sıcak ve güvenli bir ortama taşımak için seferber olmuşlardı. Hastaneye gittiğimizde Bayburt Devlet Hastanesinin doktorları, hemşireleri tüm görevli personel bizi karşıladı. Gecenin o saatinde o kadar meslektaşımı görmek beni hem şaşırttı hem de rahatlattı. Hepsi an be an yanımızdaydı sorularımıza ve isteklerimize cevap verdiler. İlk müdahalesi yapıldıktan sonra sevk edilen arkadaşımızı kat kat battaniyenin yapamadığını yol boyunca sevgisi ve anlayışıyla üşütmeyen 112 acil servisini, oturacak yer olmadığı için makam koltuğunu bizlere tahsis eden komutana, eşyalarımızı otobüsten alıp, bizlere teslim eden ve bize her türlü ikramda bulunan jandarma kardeşlerimizi hiç unutmayacağız.”diyerek kaza anı ve sonrasında gösterilen ilgi ve alakadan ötürü, başta sayın valimiz olmak üzere, Jandarma Kuvvetlerimize, Emniyet Mensuplarımıza ve Sağlık Çalışanlarımıza teşekkür ettiler.
Mektupta yazılanlardan büyük bir memnunluk duyan Vali Mükerrem Ünlüer konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Bu kadar duygu dolu mektubu bize gönderen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Bayburt Valiliği olarak tüm kurumlarımızla beraber bu üzücü günde imkanlarımız doğrultusunda kazada yaralanan vatandaşlarımızın yaralarını sarmak, acılarını paylaşmak için elimizden geleni yaptık. Kurum amirlerimiz ve tüm çalışanlarımız adına göndermiş olduğunuz mesaj için teşekkür ediyorum. Bizler üzerimize düşen görevi yapmış olmaktan gurur duyuyoruz. İnşallah bu tür bir kaza bir daha ilimizde yaşanmaz ancak bu kadar güzel müdahale eden arkadaşlarımıza da teşekkür ediyor, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarımıza geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum,” diyerek bir kez daha kazada ölenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.