Manisa Haberleri

BAKAN EROĞLU’NDAN AK PARTİ’Lİ SAVAŞ’A TAM DESTEK

Haber 07.02.2014 13:03 Cuma
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, açılış ve temel atma törenleri için geldiği Aydın’da AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’a tam destek verdi.
Bakan Veysel Eroğlu, AK Parti iktidarının Aydın'a çok önem verdiğini, AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş'ın da Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte Aydın’a çok şey katacağını söyledi. İl genelinde gerçekleştirilecek bir dizi açılış program nedeniyle kurmaylarıyla birlikte Aydın'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Aydın'a yaraşır hizmetleri getirmek için seferber olduklarını ifade etti. Eroğlu, yerel seçimlerde aday olan AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş'ın Aydın için bir şans olduğunu, bu fırsatın
iyi değerlendirilmesi gerektiğini savundu. CHP’nin mevcut yönetimin Aydın’la ilgili açıkladığı anketlere yönelik bir değerlendirme yapan Bakan Eroğlu, “CHP’nin mevcut Genel Başkanı gelse Aydın’ı Mustafa Savaş’ın elinden alamaz. Sayın Başbakan beni Aydın’a gelmem konusunda özellikle görevlendirdi. Aydınla devlet ve millet ele bu büyümenin önüne kimse geçemez” diye konuştu.
Bakan Veysel Eroğlu'nun Aydın'a 34 yeni müjde projesiyle gelişini değerlendiren AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş da, Aydınlı hemşerilerinin bu projeleri fazlasıyla hak ettiklerini, Aydın'a daha fazlasını sunabilmek için de 30 Mart'ı beklediklerini söyledi. Çok yakında açıklayacakları projelerin Aydın'ı hem tarımda hem de turizmde marka şehir yapacağına dikkat çeken Savaş, projelerinin çok ciddi şekilde aş ve iş getireceğini belirtti. Memleketin ve bu toprakların sorunlarını ve de yapısını bilmeden proje üretilmesi durumunda bölgenin dokusuna uyuşmazlık yaşanacağına dikkat çeken Mustafa Savaş, "Bu topraklar çok bereketli topraklar ne ekerseniz yetişiyor. Fakat mevcut yönetimin projelerin hiçbirisi ekin vermedi, vermiyor. Biz Aydın ilk 10 il arasına girecek diyoruz çünkü Aydın Büyükşehir yapıldı. Aydın ve Aydınlı Büyükşehri hak etmiyor diye karşı çıkıp süreci yasal mercie taşıyanlar da olmuştu. Büyükşehir Yasası'na karşı çıkanlar şimdi Aydın'ı büyükşehir yapmaktan bahsediyorlar. Devlet milletine sırtını dönmez ama kapısını halka kapatıp halkın isteklerine ve sorunlarına göz yumanlar var. Biz o kapalı kapıları milletimize sonuna kadar aralamak ve Aydın'ı şahlandırmak için geliyoruz. Bugün de Buharkentlilerle bir araya geldik. Halkın coşkusu anlatılmaz. İşte bunlar bizim en büyük enerjimiz. Bir Belediye illa ki bir şekilde yönetilir ve yönetiliyor da. Ama biz Aydın'ın ismi gibi, büyükşehire yakışan büyük projelerle yöneteceğiz diyoruz. İnşallah 30 Mart Aydın için Aydınlı de bir milat olacaktır" diye konuştu.