Manisa Haberleri

İMO ÇALIŞMA GRUBU, ÜYE ODAKLI ÇALIŞIYOR

Haber 07.02.2014 15:38 Cuma
Çalışma Grubu Başkan Adayı Basri Akyıldız, İMO Bursa Şubesi olarak mesleki alanda ve kent konularında Bursa’ya önemli katkılar sağladıklarını belirterek, “Tüm üyelerle diyalog ve işbirliği içerisinde, çözüm odaklı bir yönetim anlayışıyla bu katkıyı arttırarak devam ettireceğiz” dedi.
15-16 Şubat tarihlerinde İMO Bursa Şubesi’nde gerçekleştirilecek seçimli genel kurul için hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdüren Çalışma Grubu, kurumsal ziyaretlerine Uludağ Üniversitesi ve Nilüfer Belediyesi ile devam etti.
İMO Bursa Çalışma Grubu Başkan Adayı Basri Akyıldız, U.Ü. İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanlığı’nda bir araya geldiği mühendislik öğrencilerine mesleki alanda yardımcı olmaya hazır olduklarını belirtti.
Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün’ün de hazır bulunduğu ziyarette, hayata yeni atılan genç mühendislerin yönlendirilmesi ve istihdamı noktasında sistematik bir yapılanma oluşturacaklarını kaydeden Akyıldız, üniversitelerde okuyan mühendislik öğrencilerine burs imkanı sağlanması noktasında daha çok kişiye daha etkin bir şekilde ulaşacak bir organizasyon kuracaklarını da dile getirdi.
Başkan Adayı Akyıldız’ın yanı sıra İMO Bursa Çalışma Grubu üyelerinin de yer aldığı ziyaretler Nilüfer Belediyesi İmar Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ile devam etti.
Nilüfer Belediyesi’ndeki meslektaşlarıyla TMMOB Yasası, Tip İmar Kanunu ve Müşavirlik Yasa Taslağı’nın yanı sıra İş Güvenliği Yasası’ndaki düzenlemeler ve aksaklıklar konusunda düşüncelerini paylaşan Akyıldız, “Mesleğimizle ilgili yasal düzenlemelerin takipçisi olacağız. Yerel yönetimler ve kamu kurumlarının akademik odalarla periyodik olarak görüş alışverişinde bulunması kentimizin ve sektörümüzün sağlıklı gelişimi adına çok önemli” dedi.