Manisa Haberleri

BAŞKAN ÜRGÜP, MAHALLE TOPLANTILARINDA VATANDAŞLAR İLE BULUŞTU

Haber 07.02.2014 15:44 Cuma
Sivas Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi Başkan adayı Doğan Ürgüp, mahalle toplantılarıyla vatandaşlar ile bir araya gelmeye devam ediyor.
İlk olarak Seyrantepe Mahallesi’nde düzenlenen toplantıya katılan Başkan Ürgüp, daha sonra Kadir-i Dergâhını ziyaret ederek, Mevlana Mahallesindeki ev toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi.
Programların ilk durağı olan Seyrantepe Mahallesindeki toplantıya katılan Başkan Ürgüp, 5 yıllık görev süresince yapılan çalışmaları sunum eşliğinde anlattı.
Mevlana Mahallesi’nde düzenlenen ev toplantısına da katılan Başkan Ürgüp, atık su arıtma tesisi yapılırken Alman Vakıf Bankalarından alınan kredi nedeniyle Sivas Belediyesi’nin ve halkın büyük zarara uğradığını dile getirerek, “Göreve geldiğimden beri ödeme yapıyoruz, şimdiye kadar 12 trilyon ödedik. Borcumuzun düşmesi gerekirken şu anda kur artışıyla tekrar yükseldi. Biz geldiğimizden beri Sivas Belediyesi’nin bütçesi düzeldi” ifadelerini kullandı.
İtiraz edilen imar revizyon planının da tekrar meclisten geçtiğini vurgulayan Başkan Ürgüp, “Şehri imarsız kalmaktan kurtardık” dedi.