Manisa Haberleri

POLAT: ’HİZMETE TALİP OLDUK’

Haber 07.02.2014 15:56 Cuma
AK Parti’nin Malatya merkez İlçe Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adayı olan Hacı Uğur Polat, AK Parti Yeşilyurt ilçe Başkanı Av. Bayram Taşkın, AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Aynur Oğuzhan ve partililerle birlikte Mimarlar Odası Malatya Şubesi’ni ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Hacı Uğur Polat, ilçe bazlı ilk olarak Yeşilyurt’a ‘Proje Koordinasyon Merkezi’ kuracaklarını belirtti.
Polat, “Mimarlar Odası’nda iken mimarlar ile bağlantılı bir projemizi açıklamamız gerekir. Proje Koordinasyon Merkezi belediyelerimizin rutin işleri içerisinde değil. Yani asfalt, zabıta, ruhsat, itfaiye, temizlik gibi belediyemizin rutin yapması gereken işler var. Ama özellikle AK Parti belediyeciliği ile birlikte İstanbul, Ankara gibi büyükşehir belediyelerimizde uygulanmaya başlayan, geçen dönem Malatya Belediyesi’nde de uyguladığımız proje birimimiz vardı. Proje biriminde çalışan mimar ve mühendis arkadaşlarımız hem genç hem de tecrübeli kişiler. İlçe bazında belki proje koordinasyon merkezi olarak ilklerden olacağız diye düşünüyorum. Biz ilçe bazında Yeşilyurt İlçesi olarak Proje Koordinasyon Merkezimizi çok aktif olarak faaliyete geçireceğiz” ifadelerini kullandı.
“Yani Çat Barajı’nda başlayacak, Karakaya Barajı’na kadar olan yaklaşık 96 bin 800 hektar olan Yeşilyurt’umuzu didik didik buradaki mimar arkadaşlarımız inceleyecekler. Mimarlarımız buralar ile ilgili projelerini ortaya koyacaklar. Alternatif projelerini çizecekler. Yani Yeşilyurt içerisindeki tarım alanlarımızı, su kaynaklarımız ile ilgili durumları, tarihi mekanları belirleyecekler. Örneğin Gözene Köyü 350 yıllık bir tarihe sahip. Şahnahan’da 350 yıllık köprümüz var. Biz orada yeni köprüyü yaparken, o köprüyü yıkarak köprü yapmışız. Bu aslında toplumumuzun bakış açısını ortaya koyuyor” diyen Hacı Uğur Polat; hizmete talip olduklarını vurguladı.
Mimarlar Odası Malatya Şube Başkanı Mahmut Yaşaroğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Polat’ın Yeşilyurt Belediye başkanlığı adaylığının hayırlı olmasını diledi.
Polat’ın kendilerini daha önce aday adaylığı sürecinde de ziyaret ettiğini belirten Yaşaroğlu, “Çok konuşamadık, neler yapılacak, neler olacak? İnşallah bu ziyaretinizde Malatya için hayırlı olacak konular konuşulur” dedi.