Manisa Haberleri

BAKAN EROĞLU TEMEL ATIP, TAMAMLANAN HİZMETLERİN AÇILIŞINI YAPTI

Haber 07.02.2014 17:06 Cuma
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Aydın’da düzenlenen törenle 8 projenin temelini atıp tamamlanan 9 projenin de açılışını yaptı. Program kapsamında Koçarlı Ovası’nda 146 bin dekar tarım arazisine hayat verecek olan sulama projesinin temeli de canlı bağlantılarla naklen yapıldı.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Aydın Merkez Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törenle, Koçarlı Bağarası Sulaması 1. Kısım, Aydın ile Civar Yerleşimler İçmesuyu İsale Hattı 1. Kısım tesisleriyle ile birlikte 5 adet taşkın koruma tesisinin temelini atıp 8 adet taşkın koruma tesisinin ise açılışını gerçekleştirdi.
Törene Aydın Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Semiha Öyüş, Gültekin Kılınç, Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili, ilçe kaymakamları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tören’de konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Bakan Eroğlu için “Ege’nin abisi, Aydın’ın hamisi” ifadesini kullanarak Aydın’a yaptığı hizmetlerden dolayı Bakan Eroğlu’nun şahsında Başbakan Erdoğan’a teşekkür etti. Siyasetçilerin AK Parti’den önce Çine, İkizdere ve Dandalaz Barajları’nı yapma vaadiyle oy istediklerini Ancak AK Parti’nin iktidara gelmesi ile birlikte bu barajların tamamlandığını belirten AK parti Aydın Mileltvekili Mehmet Erdem “Eğer AK Parti’den önceki anlayış ve sistem ile bu barajlar yapılmaya kalkılsaydı, bu inşaatlar 40-50 yıl daha devam ederdi” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.
Su kaynaklarının değerlendirilmesinde Aydın’a verdiği desteklerden dolay Bakan Eroğlu’na teşekkür eden Vali Erol Ayyıldız, “Sayın bakanım, bu yörenin bir evladı olarak büyük projelere imza atarak Aydın’a verdiğiniz özel önemden ve destekten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
“BİZ SÖZÜMÜZÜN ERİ HÜKÜMETİZ”
Konuşmasına “Efeler Diyarı’nın Yiğit İnsanları’nın yaşadığı Aydın’da olmaktan mutluyum” diye başlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 2 Kasım 2012’den 27 Nisan 2013’e kadar sadece Aydın’da 59 projede 913 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek “Bugün de 34 müjde ile 697 milyon TL’lik yatırım gerçekleştiriyoruz. Biz sözümüzün eri hükümetiz. Daha önce yaptığımız yatırımlar sayesinde şu anda yaşanan kuraklığa rağmen Aydın’da su sıkıntısı yok. Allah’ın izniyle 2050 yılına kadar içme suyunu karşılayacak projeler yapıp gerçekleştirdik. Gerekli tedbirleri almasaydık İzmir, Aydın susuzdu” dedi.
“GEZİ PARKINDA ORTALIĞI KARIŞTIRMAYA ÇALIŞTILAR AMA DÜNYA BİZİ TAKDİR ETTİ”
Konuşmasında Orman ve ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili de bazı bilgilere yer veren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Gezi Parkı’nda 3 ağaç kesildi diye eylem yapıp ortalığı karıştırdılar ama dünya bizi takdir etti. Geçen yıl 470 milyon fidan üretip bu fidanları toprakla buluşturduk” ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından canlı yayın ile Koçarlı-Bağarası Sulaması Projesi’nin başında bulunan Mehmet Sülün ve görevlilerle görüşüp temel atan Bakan Eroğlu, ardından Aydın’daki hizmetlerin açılışını gerçekleştirdi.
Bakan Eroğlu açılışın ardından, AK parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ve Efeler Belediye Başkan Adayı Yalçın Pekgüzel ile hatıra fotoğrafı çektirip adaylara destek verdi.